Pracowity weekend hokeistów - porażka Stelli, remis Startu

2016-06-05

Dwie kolejki rozegrane zostały w miniony weekend w I lidze hokeja na trawie mężczyzn. Szczególnie emocjonująco zapowiadał się niedzielny pojedynek derbowy pomiędzy gnieźnieńskimi zespołami Startu 1954 i Stelli.

Najpierw jednak, w sobotę, 4 czerwca, obie ekipy gnieźnieńskie  walczyły na stadionie im. A. Flinika przy ul. Paczkowskiego z rywalami z Torunia i Gąsawy.  Stella podejmowała wicelidera zmagań - Pomorzanina Toruń przegrywając 1:7. Hat-tricka w drużynie gości ustrzelił Wołodymir Stretowicz, a po jednym trafieniu zaliczyli: Bartosz Żywiczka, Arkadiusz Rutkowski, Karol Szyplik i Marcin Makowski. Zdecydowanie bardziej emocjonujący był mecz  Startu  z LKS Gąsawa. W spotkaniu tym toczyła się bezpośrednia rywalizacja o awans do finałowej "czwórki" mistrzostw Polski. Do przerwy startowcy prowadzili 2:1 po dwóch trafieniach z "krótkich rogów" Błażeja Zielińskiego i kontaktowym golu Krystiana Sudoła. W drugiej połowie goście najpierw wyrównali dzięki bramce Marcina Strykowskiego, a później objęli prowadzenie po bramce Alberta Wrzesińskiego. Dziesięć minut przed końcem spotkania  Paweł  Tubacki doprowadził jednak do remisu 3:3 i takim rezultatem mecz zakończył się w  regulaminowym czasie. W karnych zagrywkach gnieźnianie musieli uznać wyższość rywali przegrywając 2:4. Nie mniej emocji choć tylko jednego gola przyniósł pojedynek derbowy  pomiędzy Stellą Gniezno  i Startem 1954 Gniezno. Stelliści wygrali 1:0  odnosząc pierwsze zwycięstwo nad Startem od reaktywowania drużyny seniorów w tym klubie. Szerzej o tym meczu wkrótce.