2013-10-28

W miniony weekend (26-27.10) KS Gniewko Gniezno rozegrał trzy spotkania ligowe w grupach: Żaki 2005 oraz Orliki 2004 i Orliki 2003.

Mecz ŻAKI 2005 – 26.10.2013

Gniewko Gniezno 3 – 8 Szkoła Futbolu Gniezno
26 października w sobotę odbył się rewanżowy mecz ligowy rocznika 2005 pomiędzy Gniewkiem Gniezno a Szkołą Futbolu w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Kl. Żak F1 gr. 2.

W pierwszym spotkaniu było 7-4 dla Szkoły Futbolu. Faworytem derbów Gniezna była Szkoła Futbolu, która spisuje się znakomicie w tej rundzie. Dodatkowo trener Gniewka Łukasz Malczewski, nie mógł skorzystać z kilku zawodników, którzy tworzą siłę Gniewnych... Szybko zdobyte bramki dla SF ustawiły mecz i do samego końca goście mięli kontrolę nad grą... Pod koniec meczu zawodnicy z Gniewka zerwali się i strzelili dwie bramki. Z lewej strony Mikołaj Praczyk, z prawej natomiast Wiktor Nowakowski po indywidualnych akcjach zdobyli gole, które ustaliły wynik na 3-8.

Mecz ORLIKI 2003 – 26.10.2013

Gniewko Gniezno 2 – 0 Lechia Kostrzyn
26 października w sobotę odbył się rewanżowy mecz ligowy rocznika 2003. Do Gniezna przyjechała silna Lechia Kostrzyn, która to w zeszłym sezonie wygrała ligę i różnicą bramek pokonała Gniewko Gniezno. W pierwszym spotkaniu tych zespołów był remis 2-2 więc to spotkanie też zapowiadało się bardzo ciekawie... Tak też było... Gra była dość nerwowa, gdyż każda drużyna wiedziała o co gra. Gniewko Gniezno po tym zwycięstwie mogło sobie w 99% zapewnić pierwsze miejsce i awans do grupy mistrzowskiej, natomiast Lechici, zabierając Gniewnym punkty mogli zbliżyć się do lidera z Gniezna i przedłużyliby szanse na końcowy sukces... Z jednej i z drugiej strony błędy w defensywie powodowały, że bramkarze obu drużyn mięli co robić. Pierwsi duży błąd popełnili Lechici, po ataku Gniewnych, piłka odbija się o rękę zawodnika z Kostrzyna i sędzina dyktuje rzut karny. Do piłki podszedł kapitan drużyny z Gniezna Piotr Krupa i pewnym dokładnym strzałem pokonuje bramkarza przeciwników i tym sposobem ustala wynik pierwszej połowy na 1-0. Początek drugiej połowy to silniejsze ataki chłopców z Kostrzyna i ciężkie chwile dla Gniezna, natomiast po paru minutach znowu gra się wyrównała... Lechici chcąc odrobić straty przesunęli się do przodu i tym sposobem Gniewni skontrowali przeciwnika i zdobyli drugą bramkę.  Zdobywcą został Patyk Polus , który po indywidualnym rajdzie prawą stroną uderzył na bramkę, początkowo obronił piłkę bramkarz, który wybił wprost pod nogi Patryka a ten bez namysłu uderzył jeszcze raz i nie dał szans tym razem na obronę. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 i tym sposobem Gniewko Gniezno na dwie kolejki przed końcem rundy może się cieszyć z awansu do grupy mistrzowskiej.

Mecz ORLIKI 2004 – 27.10.2013
Gniewko Gniezno 11 – 0 Lider Swarzędz

Szósty swój mecz w tym sezonie rozegrali orliki Gniewka Gniezno rocznik 2004.Mecz był rozgrywany w niedzielne przedpołudnie o godzinie 11 a przeciwnikiem gnieźnian była drużyna Lidera Swarzędz. Mecz od początku przebiegał z wyraźną dominacją gospodarzy którzy grali ambitnie, zacięcie i co najważniejsze zespołowo. Gra taka spowodowała że do przerwy Gniewko prowadził 6-0.Po przerwie gra wyglądała podobnie Gniewni cały czas atakowali bramkę rywali, co chwila dochodziło do spięć pod bramką przeciwnika który praktycznie się bronił i w żaden sposób nie mógł znaleźć recepty na dobrą grę gospodarzy. Efektem takiej gry były kolejne gole, padło ich pięć i ostatecznie wynik tego spotkania to 11-0 dla Gniewka który zaprezentował dziś grę zespołową której często brakowało w poprzednich spotkaniach i miejmy nadzieje że w kolejnych meczach będzie podobnie. Bramki dziś zdobyli Mieszko Sawicki i Marcel Góralski po 3,Mikołaj Cypryański, Kacper Tamborski, Kuba Łuczak, Cyprian Świercz, Łukasz Grzywnowicz po 1