Prawie tysiąc biegaczy w Gołąbkach

2016-02-16

Zimowy Bieg Trzech Jezior organizowany w Gminie Trzemeszno od czternastu lat, stał się jednym z najbardziej popularnych biegów organizowanych w okresie zimowym w Polsce. Świadczy o tym ilość startujących tutaj osób. W tym roku bieg, który odbył się w sobotę 13 lutego ukończyło 971 biegaczy.

Zgodnie z tradycją XIV Zimowy Bieg Trzech Jezior rozegrano na dystansie 15 km, a trasa biegu wiodła poprzez malowniczy kompleks leśny nadleśnictwa Gołąbki wokół trzech jezior: Przedwieśnia, Wieśniate i Łomno. Na mecie usytuowanej w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal. Na mecie pierwszy zameldował się Andrzej Starzinskij z Ukrainy z czasem 47:12, drugi był Marcin Zagórny z Radnicy (49:04), trzeci Bartosz Wiligalski z Pigży (51:55). Najszybszą kobietą XIV Zimowego Biegu została Aleksandra Lisowska z Olsztyna z czasem 55:52, druga była Aleksandra Brzezińska z Bydgoszczy (56:04), trzecia Andżelika Dzięgiel z Łysomic (56:35). W klasyfikacji zawodników Gminy Trzemeszno pierwsze miejsce zajął Michał Szukalski (Bolt Trzemeszno) z czasem 59:22, drugi był Włodzimierz Żuk z Gołąbek (1:02:43), trzeci Łukasz Urbaniak z Trzemeszna (1:03:51). Najszybszą mieszkanką Gminy Trzemeszno była Paulina Grzesik z Trzemeszna (1:07:31), druga była Justyna Jagodzińska (Bolt Trzemeszno, 1:15:15), a trzecia Monika Szymczak (Bolt Trzemeszno, 1:16:37).Oprócz klasyfikacji wiekowych przeprowadzono także klasyfikację Honorowych Dawców Krwi, a zwyciężył w niej Zbigniew Kledzik z Chomiąża. W klasyfikacji drużyn najszybszym okazał się klub „Płock Biega”. Ceremonia wręczenia pucharów i nagród odbyła się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie.