Prezenty dla IKP Olimpia Poznań - 2:5 z wiceliderem

2018-05-20

Piłkarze Piasta Łubowo w niedzielne popołudnie 20 maja w ramach 22 kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w Gnieźnie przy ulicy Strumykowej podejmowali wicelidera tabeli zespół IKP Olimpii Poznań.

W spotkaniu, które miało dość wyrównany przebieg górą okazali się poznaniacy wygrywając je w stosunku 5:2 zapewniając sobie zwycięstwo w ostatnich minutach niedzielnej potyczki piłkarskiej.

Co do samego przebiegu meczu pomiędzy Piastem Łubowo a IKP Olimpia Poznań. To jako pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli w 14 minucie zawodnicy Łubowa. Maciej Adamski został faulowany w polu karnym przez bramkarza Internetowego Klubu Piłkarskiego, za co otrzymał żółtą kartkę. A prowadzenie Piasta udokumentował Przemysław Wolniewicz strzelając pewnie z rzutu karnego. Szybko , bo niecałe pięć minut później czyli w 19 minucie wyrównała na 1:1 drużyna gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła na drugie skrzydło, tam piłkę przechwycił zawodnik Olimpii i dośrodkował w pole karne. Niestety defensywa Piasta była pewna, że napastnik gości Sławomir Urbaniak  jest na spalonym i po prostu stała patrząc jak umieszcza piłkę w siatce. W 24 minucie meczu piłkarze z Poznania wyszli na prowadzenie 2:1, po dośrodkowaniu z bocznego sektora piłkę do linii końcowej chciał odprowadzić Wolniewicz, ale przechytrzył go zawodnik Olimpii, a ten dośrodkował na głowę Dariusza Andrzejczak, który wykończył akcję. Do przerwy Piast Łubowo przegrywał 1:2.

W 57' przy linii bocznej faulowany był Paweł Kulczak. Obrońca Łubowa podszedł do rzutu wolnego i mocno podkręcając piłkę, która wyglądała jak dośrodkowanie, umieścił ją w siatce pod poprzeczką zmieniając wynik na 2:2. Po raz kolejny, nie minęło 5 minut i na bramkę Piasta odpowiedziała Olimpia. Z prawego skrzydła dośrodkowywał zawodnik gości, a defensywa Łubowa znowu odpuściła krycie dając idealną sytuację strzelecką Dariuszowi Andrzejczakowi i było 2:3 dla poznaniaków. Na 2:4 wyprowadził Olimpię skrzydłowy IKP - Marcin Daniel, który otrzymał podanie od swojego kolegi, dzięki czemu miał przed sobą pustą bramkę. w 79', czyli zaledwie minutę po poprzedniej bramce, kiepsko wybił stoper Łubowa, piłkę bez większych problemów przechwycił pomocnik gości i podał do strzelca poprzedniego gola - Marcina Daniela, który ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 2:5.

Skład Piasta: Alan Piechowiak - Michał Kanclerz, Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak - Yura Mazur, Karol Szwajcowski - Maciej Adamski, Kamil Maciejewski, Patryk Kanclerz - Sławomir Kasprzak

Z ławki weszli: Mariusz Jabkiewicz, Adrian Łucjan, Miłosz Kasprzyk, Arkadiusz Wiśniewski, Kamil Kupidura, Kamil Berka

14. Maratończyk Brzeźno                   21     10     19-77

Piast Łubowo/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu - TUTAJ