Przed meczem Trzemeszna z Międzychodem uroczyście pożegnano sędziego Andrzeja Kozłowskiego

2014-06-07

Dnia 7 czerwca podczas IV ligowego meczu w Trzemesznie: Zjednoczeni Trzemeszno - Warta Międzychód odbyła się miła uroczystość - zakończenia przygody sędziowskiej Andrzeja Kozłowskiego z Gniezna.

Kwiaty oraz grawerton i słowa podziekowania dokonali: Alfred Brembor - przewodniczący obserwatorów  WLKP ZPN, Tomasz Grajkowski - były sędzia III ligi i Sławomir Peno - Prezes Zjednoczeni Trzemeszno

Do organizacji sędziowskiej wstąpił w 1976 roku. Po dwuletnim okresie próbnym został przemianowany na sędziego rzeczywistego i w okresie kilkunastu lat prowadził  zawody we wszystkich klasach rozgrywkowych w OZPN w Poznaniu, aż do IV ligi jako sędzia główny. Jednocześnie był wyznaczany na zawody III ligi jako sędzia asystent przez okres 10 lat.

Po zakończeniu kariery sędziowskiej w 2008 roku został przyjęty do grona obserwatorów WZPN. W sumie przeprowadził 2350 meczów poad auspicjami WZPN. W związku z osiągnięciem limitu wieku kończy misję obserwatora WZPN."

Andrzej Kozłowski powiedział:

Zjednoczeni Trzemeszno - Warta Międzychód

Ostatnie spotkanie w sezonie 2013/2014 w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej przed własna publicznością rozegrali piłkarze Zjednoczonych Trzemeszno. W dwunastej kolejce rundy rewanżowej przeciwnikiem  podopiecznych Łukasza Kańczukowskiego w sobotę 7 czerwca, był spadkowicz z III ligi z poprzedniego sezonu 2012/2013 zespół Warty Międzychód.

Mimo że spotkanie toczyło się pod dyktando drużyny z Trzemeszna, od samego jego rozpoczęcia to jednak gospodarze sobotniego meczu, musieli ostatecznie uznać wyższość swojego rywala przegrywając z Warta Międzychód na własnym trenie 2:0. Goście na prowadzenie 1:0 wyszli dopiero w 87 minucie, kiedy to po raz pierwszy w całym spotkaniu zagrozili poważnie bramce zespołu z Trzemeszna. Gola dającego prowadzenie drużyny gości zdobył jeden z  zawodników Warty  Międzychód, pokonując golkipera Zjednoczonych – Szymona Płoszyńskiego w sytuacji sam na sam strzałem z 7-go metra. Druga bramka dla przyjezdnych została zdobyta w doliczonym czasie gry w 93 minucie. Po której to goście prowadzili 2:0 z zespołem z Trzemeszna.

Jeśli chodzi o poczynania w sobotnim meczu na boisku zespołu Zjednoczonych  Trzemeszno. To podopieczni Łukasza Kańczukowskiego, jak wcześniej pisaliśmy mieli przewagę nad swoim rywalem, którą jednak nie potrafili udokumentować zdobytą bramka. W pierwszej połowie gości z Międzychodu w 18 minucie po strzale z 5-tego metra w wykonaniu Waldemara Kuczyńskiego, uratował od straty bramki słupek. W drugiej zaś połowie w 55 minucie ponownie po strzale Waldemara Kuczyńskiego z 20-tego metra, który po podaniu piłki od Adama Koniecznego, próbował umieścić ją w bramce gości lobem nad giliperem gości. Ta sztuka jednak Kuczyńskiemu się nie udała gdyż futbolówka zamiast wpaść do bramki gości poszybowała nad jej poprzeczką.

Ostatecznie spotkanie w Trzemesznie, zakończyło się porażką zespołu Zjednoczonych, który uległ Warcie Międzychód na własnym trenie 2:0.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Płoszyński, Krzysztof Chojnacki (70’ Kamil Wysocki), Mikołaj Humański, Michał Kachniarz, Adam Konieczny, Krzysztof Majchrzak, Grzegorz Meller, Waldemar Kuczyński, Marcin Nowak, Patryk Sobucki, Michał Wiśniewski (83’ Łukasz Popielisk)

Ostatnie spotkanie w rundzie rewanżowej a co za tym idzie w całym sezonie 2013/2014, zespół Zjednoczonych Trzemeszno rozegra na wyjeździe mając za przeciwnika 14 czerwca lidera czwartoligowych zmagań Tarnovię Tarnowo Podgórne, który zapewnił sobie wcześniej awans do rozgrywek w III lidze wv sezonie 2014/2015.