Przed nami III kolejka w IV lidze grupie północnej

2014-08-22

Trzecia kolejka grupy północnej IV ligi zaplanowana została na czwarty sierpniowy weekend. Siedem spotkań odbędzie się w sobotę, a tylko jedno w niedzielę.

Jako pierwsi na zieloną murawę wybiegną jedenastki Lubuszanina Trzcianka i Leśnika Margonin, a spotkanie odbędzie się już o godzinie 11.00 w Trzciance. W tym meczu faworyt, i to zdecydowany, jest tylko jeden gdyż zagrają ze sobą drużyny będące na przeciwnych biegunach ligowej tabeli. Gospodarze jak dotąd radzą sobie wyśmienicie odprawiając z bagażem goli kolejnych rywali, z kolei goście przypominają na starcie nowego sezonu znokautowanego boksera ledwo trzymającego się na nogach. Naszym zdaniem jedyną niewiadomą są tylko rozmiary wygranej Lubuszanina.

O godzinie 16.00 rozpoczną się kolejne dwa spotkania w Mosinie i w Gnieźnie. Mosinianie zagrają drugi raz z rzędu na własnej murawie podejmując niepokonaną jak dotąd Wełnę Skoki. Tutaj faworytem zdają się być goście, choć podopieczni Arkadiusza Kaliszana będą zapewne za wszelką cenę chcieli otworzyć swoje konto punktowe i postawią rywalom twarde warunki.

O tej samej porze rozlegnie się pierwszy gwizdek na stadionie przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie. Tam miejscowy Mieszko podejmie Iskrę Szydłowo. Działacze biało-niebieskich postarali się o niespodziankę i w tygodniu poprzedzającym spotkanie z Iskrą dokonali zmiany na stanowisku trenera. Dotychczasowego trenera Przemysława Urbaniaka zastąpił Mikołaj Tarczyński, który dotychczas pracował z młodzieżowymi drużynami poznańskiej Warty. Natomiast szydłowianie chcąc trzymać się ścisłej czołówki ligowej tabeli muszą wygrać, a biorąc pod uwagę ich aspirację są faworytem sobotniej potyczki.

Ciekawie będzie bez wątpienia w Obornikach Wielkopolskich gdzie o godzinie 17.00 rozpocznie się pojedynek vicelidera tabeli czyli miejscowej Sparty ze spadkowiczem z III ligi GKS-em Dopiewo. Oborniczanie bardzo dobrze "weszli" w sezon odnosząc dwa zwycięstwa, natomiast nieco gorzej wiedzie się na starcie podopiecznym Ryszarda Rybaka i to wskazuje, że faworyta należałoby upatrywać w zespole gospodarzy.

Interesująco zapowiada się także potyczka w Międzychodzie gdzie podrażniona ostatnią przegraną w Kostrzynie miejscowa Warta zagra ze Zjednoczonymi Trzemeszno, którzy także nie są zadowoleni ze swojego ostatniego występu. Większe aspiracje w tym sezonie mają gospodarze, którzy nie mogą sobie pozwalać na zbyt częste straty punktów, z kolei "niewygodnego" rywal z Trzemeszna bez wątpienia stać na sprawienie niespodzianki na "gorącym" międzychodzkim terenie.

Przed szansą zdobycia pierwszych punktów stanie o godzinie 17.00 ekipa Sparty Szamotuły. Beniaminek przegrał dwa pierwsze mecze i trudno o lepszą okazję do otwarcia konta punktowego jak potyczka z Lechią Kostrzyn, która raczej do mocarzy należeć nie będzie.

W ostatnim sobotnim spotkaniu, o którym szerzej napiszemy niebawem, niechanowski Pelikan zmierzy się na własnym obiekcie z Huraganem Pobiedziska. Pierwszy gwizdek arbitra w tym spotkaniu rozlegnie się o godzinie 17.00.

Dokończenie trzeciej kolejki nastąpi w niedzielę w Przyprostyni gdzie miejscowy Płomień podejmował będzie Grom Plewiska. Oba zespoły rozpoczęły sezon "w kratkę" i tym razem będą chciały zgarnąć całą pulę, która pozwoliłaby doskoczyć do czołówki ligowej tabeli. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 17.00.

Program III kolejki grupy północnej IV ligi:

Sobota - 23.08.2014
godz. 11.00 Lubuszanina Trzcianka - Leśnik Margonin (nasz typ: 1)
godz. 16.00 KS 1920 Mosina - Wełna Skoki (nasz typ: x)
godz. 16.00 Mieszko Gniezno - Iskra Szydłowo (nasz typ: 2)
godz. 17.00 Pelikan Niechanowo - Huragan Pobiedziska ( - )
godz. 17.00 Sparta Oborniki - GKS Dopiewo (nasz typ: 1)
godz. 17.00 Sparta Szamotuły - Lechia Kostrzyn (nasz typ: x)
godz. 17.00 Warta Międzychód - Zjednoczeni Trzemeszno (nasz typ: 1)

Niedziela - 24.08.2014
godz. 17.00 Płomień Przyprostynia - Grom Plewiska (nasz typ: x)  

Pelikan Niechanowo
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,przed-nami-iii-kolejka-w-iv-lidze-grupie-polnocnej.html