Przedszkole nr 5 zwycięzcami XIII Olimpiady Przedszkolaków

2014-05-09

9 maja w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego, zakończył się trzeci zarazem ostatni dzień XIII Olimpiady Sportowej Przedszkolaków, której organizatorem i koordynatorem tegorocznej edycji było Przedszkole nr 1 z Gniezna.

Trzeciego dnia zawodów, w pierwszej kolejności walczyły dzieci z Przedszkoli nr: 1, 12, 15, 17, które tak jak w dniach wcześniejszych tak i oni rywalizowali w pięciu konkurencjach.  Z tej grupy również wyłonić należało zwycięską drużynę, która walczyć miała w finale.

 

Poniżej przedstawiamy wyniki w poszczególnych konkurencjach trzeciego dnia fazy grupowej:


Sadzenie ziemniaków
1 m. Przedszkole nr 1
2 m. Przedszkole nr 17
3 m. Przedszkole nr 15
4 m. Przedszkole nr 12

Rzut woreczkiem do celu:
1 m. Przedszkole nr 1
2 m. Przedszkole nr 12, 17
3 m. Przedszkole nr 15

Slalom między pachołkami:
1 m. Przedszkole nr 1
2 m. Przedszkole nr 15
3 m. Przedszkole nr 17
4 m. Przedszkole nr 12

Przekładanie szarfy:
1 m. Przedszkole nr 12
2 m. Przedszkole nr 1, 15
3 m. Przedszkole nr 17

Wyścigi piłek w siadzie:
1 m. Przedszkole nr 1
2 m. Przedszkole nr 15
3 m. Przedszkole nr 12, 17
 

 

Tabela końcowa:
1 m. Przedszkole nr 1
2 m. Przedszkole nr 15
3 m. Przedszkole nr 17
4 m. Przedszkole nr 12
 

Rywalizacja była bardzo zacięta od początku do samego końca. Ostatecznie do finału z największą ilością 26 punktów awansowała grupa gospodarzy tegorocznej olimpiady - Przedszkole nr 1.

 

Na zakończenie fazy grupowej, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki a Przedszkole numer 1 za zajęcie pierwszego miejsca oraz Przedszkole numer 15 otrzymały również puchary, które wręczał Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu w UM – Telesfor Gościniak oraz Kierownik Referatu Edukacji – Zdzisław Skoniecki.
 

Po przerwie i występach grupy tanecznej z Przedszkola nr 1, rozegrano wielki Finał, w którym w jednej wiązanej konkurencji (tunel, szarfa, skakanka i woreczek) do rywalizacji przystąpiły zwycięzcy wszystkich trzech grup a były to Przedszkola nr: 1, 5 i 14.

 

Po pasjonującej walce ostatecznie najlepszą grupą okazało się Przedszkole nr 5, pozostawiając minimalnie za plecami na miejscu drugim Przedszkole nr 1 a na trzeciej pozycji Przedszkole nr 14.

 

Na zakończenie wszyscy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz upominki i nagrody rzeczowe.

 

Po uroczystych ceremoniach dekoracji nastąpiło przekazania Flagi Olimpijskiej na ręce grupy z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia, które na drugi rok to oni będą organizatorami XIV Olimpiady. Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu w UM – Telesfor Gościniak oficjalnie wygaszeniem olimpijskiego znicza zakończył XIII Olimpiadę Przedszkolaków - Gniezno 2014.

 

Na uwagę zasługuje fakt iż podczas całej trzydniowej imprezy podczas zawodów i w przygotowaniu, pomagały wolontariuszki z I Liceum Ogólnokształcącego z Gniezna.

 

 

 

 

 

Tomasz Kostencki + foto oraz materiał filmowy (w przygotowaniu)

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,przedszkole-nr-5-zwyciezcami-xiii-olimpiady-przedszkolakow.html