Przegrana Formatonu Piast Łubowo w zaległym meczu z GKS Golęczewo

2020-11-22

Mimo że zespoły uczestniczące w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3, w weekend 14-15 listopada zakończyły zmagania piłkarskie z rundy jesiennej sezonu 2020/2021.

To jednak nie wszystkim drużyną z powiatu gnieźnieńskiego dane było zakończyć rywalizację piłkarską o punkty mistrzowskie tej jesieni. Swój  bowiem zaległy w mecz kończący rundę jesienną w sobotę 21 listopada z 7 kolejki rozegrał zespół Formatonu Piast Łubowo. Podopieczni Marcina Sporakowskiego, na ostatnie swoje spotkanie ligowe tej jesieni udali się do Golęczewa gdzie byli podejmowani przez ekipę miejscowego GKS-u. Łubowianie rundę jesienną zakończyli porażką przegrywając mecz 1:2.

Co do samego przebiegu meczu pomiędzy GKS Golęczewo a Formatonem Piast Łubowo. To spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów ze strony obu zespołów. Zawodnicy z Łubowo stracili piłkę na połowie rywala, a gospodarze skutecznie przeprowadzili kontratak obejmując prowadzenie 1:0 po golu Michała Kubiaka. Niemal po chwili mogło być 1:1, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem nieskuteczny był Patryk Kanclerz. Piłkarze Formaton Piasta mogli jeszcze zdobyć dwie bramki po wstecznych zagraniach Macieja Adamskiego, ale brakowało skuteczności przy uderzeniu lub szybko doskakiwali defensorzy Golęczewa utrudniając oddanie strzału. Przed przerwą niepotrzebnie faulował w polu karnym Przemysław Wolniewicz, tym bardziej że zawodnik gospodarzy kierował się w stronę autu opuszczając pole karne i oddalając się od bramki. Stojący w bramce Łukasz Kierzek wyczuł kierunek strzału z rzutu karnego, jednak był on na tyle precyzyjny, że nie zdołał go wybronić. I gospodarze po bramce zdobytej przez Mateusza Adamczyka z rzutu karnego prowadzili już 2:0. Od tego czasu piłkarze Golęczewa nastawili się na obronę i gdy tylko pojawiała się okazja próbowali kontrować. Zespół z Łubowa notował dużo strat piłki, dlatego taktyka gospodarzy okazała się jeszcze bardziej skuteczna.

Po przerwie szybko gola kontaktowego zdobyli piłkarze z Łubowa. Na lewym skrzydle przedarł się Maciej Adamski i zagrał na drugi słupek, gdzie akcje wślizgiem wykończył Połatyński. Druga bramka mogła paść w kolejnych minutach, jednak nadal zawodziła skuteczność. Problemy z wyprowadzaniem piłki były mniejsze, jednak nadal nie udawało się wyrównać. Strzały z dystansu i po dośrodkowaniach nie odnajdowały drogi do siatki i tym samym mecz skończył się porażkom seniorów z Łubowa w stosunku 1:2.

Formaton Piast Łubowo, rundę jesienną sezonu 2020/20201 w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 zakończył na 7 miejscu zdobywając w 13 meczach 20 punktów przy zdobytych 21 golach i straconych 24 bramkach. Teraz zespół z Łubowa przejdzie okres roztrenowania, po którym piłkarze tej drużyny udadzą się na zasłużone urlopy by z początkiem nowego roku 2021 przystąpić do przygotowań do rundy rewanżowej.