Przegrana Mieszka-Carbon w meczu wyjazdowym z Lubuszaninem Trzcianka

2014-03-22

W sobotę 22 marca, na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance, drużyna Mieszka-Carbon Gniezno, w meczu z miejscowym Lubuszaninem zainaugurowała rundę rewanżową sezonu 2013/2014 w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi w grupie północnej. Spotkanie zakończyło się niestety porażką biało-niebieskich w stosunku 0:3.

Sobotnie spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się bardzo dobrze w przeciwieństwie do zespołu Mieszka-Carbon Gniezno, który po fatalnej grze w obronie od początku spotkania już w 3 minucie stracił pierwszego gola. Golipera biało-niebieskich Szymona Menza, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:0 w zespole z Trzcianki, w zamieszaniu w polu karnym gnieźnian strzałem z 3 metra pokonał Wiesław Natkaniec. W 21 minucie padł drugi gol dla miejscowych, po którym zespół z Trzcianki prowadził już 2:0. Tym razem Szymon Menz golkiper Mieszka-Carbon, wyjmował pikę z własnej bramki po celnym strzale z 13 metra w wykonaniu Michała Wawszczaka. W 34 minucie meczu podopieczni Przemysława Urbaniaka, mogli zdobyć gola kontaktowego, który mógł zmienić obraz meczu. Tak się jednak nie stało, gdyż arbiter prowadzący to spotkanie nie dopatrzył się zatrzymanej piłki ręką w polu karnym gospodarzy przez jednego z obrońców gospodarzy po dośrodkowaniu w wykonaniu Roberta Peplińskiego i strzale na bramkę Lubuszanina Trzcianki pomocnika biało-niebieskich Andrzeja Stefańskiego. W 41 minucie zespół z Trzcianki, podwyższył swoje prowadzenie do 3:0 nad zespołem Mieszka-Carbon Gniezno. Autorem trzeciego gola dla miejscowych okazał się strzelec drugiego gola Michał Wawszczak, który za pierwszym razem trafił piłką w słupek bramki gnieźnieńskiej, lecz dobita w jego wykonaniu z 12 metra okazała się na tyle celna że piłka wpadał już do bramki Mieszka-Carbon. Jak się później okazało była to ostatnia zdobyta bramka w całym meczu.

W drugiej odsłonie Mieszko-Carbon, wprawdzie prowadziła otwartą grę z Lubuszaninem Trzcianka posiadając optyczną przewagę, jednak nic z niej nie wynikało. Zespół z Trzcianki doskonale radziła sobie w obronie z atakami swojego rywala i wynik z pierwszej połowy utrzymał się do samego końca.
W tym miejscu należy nadmienić iż biało-niebiescy, w drugiej części meczu mięli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki kontaktowej lecz niestety ta sztuka im się nie udała. Najdogodniejsze sytuacje do zdobycia gola w tej części meczu w zespole Mieszka-Carbon, na bramkę nie potrafił zamienić między innymi dwukrotnie wprowadzony do gry po przerwie Maciej Świdziński. Napastnik Mieszka –Carbon, najpierw zmarnował sytuację sam na sam z golkiperem z Trzcianki – Tomaszem Morawskim w 60 minucie a następnie w 75 minucie po dośrodkowaniu z wykonywanego rzutu rożnego przez Andrzeja Stefańskiego strzałem z głowy posłał piłkę nad poprzeczką bramki gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Mieszka-Carbon Gniezno z Lubuszaninem Trzcianka w stosunku 3:0

Przypomnijmy naszym czytelnikom iż w pierwszym spotkaniu piłkarskim  pomiędzy obiema drużynami, do której doszło w rundzie jesiennej w Gnieźnie w sierpniu 2013 roku, górą okazali się piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno. Zwycięstwo jednak nad Lubuszaninem Trzcianka, wcale łatwo drużynie z ulicy Strumykowej, wtedy nie przyszło. Goście do przerwy prowadzili z biało-niebieskimi w stosunku 1:0, po golu zdobytym przez grającego trenera Lubuszanina Trzcianki – Jarosława Feciucha. O zwycięstwie gnieźnian w tamtym meczu po bardo zaciętym jego przebiegu zadecydowała druga jego połowa, kiedy to najpierw gol doprowadzając do stanu 1:1, zdobył dla biało-niebieskich Wojciech Gąsiorowski a wynik końcowy meczu 2:1 dla Mieszka-Carbon Gniezno, ustalił Daniel Szymański.

A już w sobotę 29 marca, zespół Mieszka-Carbon Gniezno, zainauguruje rundę rewanżową sezonu 2013/2014 na własnym boisku przy ulicy Strumykowej. Przeciwnikiem podopiecznych Przemysław Urbaniaka, tego dnia będzie zespół Leśnika Margonin. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 14.00. Już dzisiaj władze klubu zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej w Gnieźnie, do odwiedzenia stadionu przy ulicy Strumykowej gdyż na kibiców czeka wiele niespodzianek przygotowanych w przerwie meczu przez Zarząd Klubu.

Lubuszanin Trzcianka - Mieszko-Carbon Gniezno 3:0 (3:0

Bramki dla Trzcianki : Michał Wawszczak x2, Wacław Natkaniec

Skład Mieszka-Carbon: Szymon Menz, Robert Pepliński, Łukasz Mokrzycki, Alan Polus, Hubert Nowak, Karol Karasiewicz (55’ Marcin Nowak), Patryk Kryszak (46’ Wojciech Gąsiorowski), Dawid Ciążyński (60’ Maciej Świdziński), Andrzej Stefański, Daniel Szymański