Przegrana rezerw KAPI Meble MKS PR w Świebodzicach

2021-11-15

KAPI Meble MKS PR II Gniezno przegrał na trudnym terenie w Świebodzicach z miejscową MKS Victorią 33:27 (22:13). To druga przegrana podopiecznych trenera Roberta Popka i Romana Solarka w tym sezonie.

Najwięcej bramek dla zespołu z Pierwszej Stolicy Polski rzuciła Zofia Bartkowiak – 10, której pierwsza bramka otworzyła mecz w ramach 6. kolejki II ligi kobiet. Gospodynie momentalnie odpowiedziały i przez pierwszy kwadrans gry toczyło się bardzo wyrównane widowisko (8:8). W drugiej odsłonie pierwszej połowy do głosu bardziej zdecydowanie doszły świebodzianki, które dzięki skutecznej tego dnia Szczepanik i Wojdy zbudowany znaczną przewagę. Nokaut nastąpił w pięciu ostatnich minutach tej połowy, kiedy to na 5 bramek miejscowych gnieźnianki nie odpowiedziały ani razu (22:13).

Po zmianie stron gnieźnianki, mimo sporych strat, zdołały zbliżyć się do rywalek. Pierwsze 10 minut gry to świetna postawa przyjezdnych, które odrobiły aż 8 bramek. Do głosu miejscowe doszły w 42` minucie, kiedy to po raz pierwszy piłka wylądowała w bramce bronionej przez Antoninę Cieślak. Przy wyniku 24:24 wiele mogło się jeszcze wydarzyć. Niestety, w końcówce nastąpiła ponownie
niemoc gnieźnianek. Miejscowe wykorzystały ten fakt doskonale i przy pojedynczych zrywach MKS PR II sprawiły, że trzy punkty zostały w Świebodzicach (33:27).

MKS Victoria Świebodzice – KAPI Meble MKS PR II Gniezno 33:27 (22:13)

Najwięcej punktów dla MKS Victoria Świebodzice: Szczepanik i Wojda (po 10).

KAPI Meble MKS PR II Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (2), Grzegorek (1), Bartkowiak (10), Skoczeń (2), Piotrowska (3), Szymańska (1), Musiał, Tanaś (4), Brząkała (3), Łachowska (1), Śmigowska (3).