Przegrana seniorów Mieszka Gniezno w piątym sparingu Unią Swarzędz!

2020-07-18

Piaty mecz kontrolny tego lata w ramach przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w III lidze grupie 2 mają seniorzy Mieszka Gniezno.

W sobotnie przedpołudnie 18 lipca podopieczni spółki trenerskiej Mariusz Bekas i Przemysław Urbaniak, na własnym boisku przy ulicy Strumykowej 8 podejmowali zespół beniaminka III ligi grupy 2 Unii Swarzędz, która od tego sezonu będzie rywalizowała o punkty ligowe w tej samej grupie co zespół seniorów Mieszka Gniezno. Gnieźnianie po ostatnim dobrym występie w Kórniku gdzie ograli zespół miejscowej Kotwicy w stosunku 3:2, tym razem osłabieni kilkoma podstawowymi graczami nie sprostali bardziej doświadczonemu rywalowi przegrywając z nim gładko 0:4.

Jeśli chodzi o sam przebieg sobotniego spotkania pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Unią Swarzędz. To młodzi gnieźnianie już na początku meczu mogli wyjść na jednobramkowe prowadzenie. W 4 minucie po szybkiej akcji w wykonaniu Kacpera Zimmera i dograniu piłki w pole karne gości na strzał z około 11 metra zdecydował się w ekipie biało-niebieskich Benjamin Bednarz. Piłka po uderzeniu Bednarza jednak nie wpadła do bramki Unii Swarzędz lecz tylko obiła jej poprzeczkę. W kolejnych minutach przewagę optyczną osiągnęli goście z Swarzędza, którzy w 20 minucie zdobyli bramkę wychodząc nią na prowadzenie 1:0. Bramkarza Testowanego pokonał strzałem za linii pola karnego w ekipie przyjezdnych zawodnik Testowany lokując piłkę w bramce gospodarzy po długim słupku. Na domiar złego że gnieźnianie stracili gola to również w pierwszej połowie stracili dwóch piłkarzy. Plac gry z powodu odniesionych kontuzji musieli opuścić Jakub Jandy oraz Benjamin Bednarz i w tym momencie ławka rezerwowych Mieszka zmniejszyła się z pięciu piłkarzy tylko do trzech w tym rezerwowy bramkarz. Ostatecznie w pierwszej połowie więcej bramek nie padło i ta część meczu zakończyła się prowadzeniem Unii Swarzędz w stosunku 1:0.

Po zmianie stron początek drugiej połowy miał podobny przebieg jak pierwszej. Gnieźnianie mogli zdobyć gola kontaktowego dającego im w meczu remis. Tak się jednak nie stało gdyż po strzale Kacpera Zimmera, piłkę z linii bramkowej zdołał wybić jeden z zawodników gości. Po tym zdarzeniu goście z Swarzędza przejęli inicjatywę w grze, którą udokumentowali zdobyciem kolejnych trzech goli. W 20 minucie goście z Swarzędza zdobyli drugiego gola podwyższając swoje prowadzenie na 2:0. W polu karnym Mieszka faulował Łukasz Bogajewski jednego za zawodników z Swarzędza a podyktowany rzut karny na bramkę zamienił Igor Jurga. Dwie ostatnie bramki, dla gości którymi to ustalili końcowy wynik sobotniego spotkania 4:0 padły już w końcówce. I tak na 3:0 bramkę w ekipie przyjezdnych zdobył Hubert Goncerzewicz a gola numer cztery zapisał na swoim koncie w 85 minucie zawodnik Testowany.
A już w sobotę 25 lipca zespół seniorów Mieszka Gniezno, rozegra kolejny mecz kontrolny. W Bydgoszcze biało-niebiescy podejmowani będą przez zespół miejscowego Chemika.

Skład Mieszka Gniezno: Testowany, Michał Mól, Jakub Jandy, Benjamin Bednarz, Dawid Urbaniak, Szymon Klimacki, Filip Fiborek, Jakub Hoffmann, Kacper Zimmer, Łukasz Bogajewski

Z ławki weszli: Jakub Woźniak, Hubert Walerjańczyk, Nikodem Szociński, Oliver Strosin, Krystian Grzeszczak