Przegrana Wełnianki Kiszkowo w Manieczkach

2014-09-29

Na piąte spotkanie nowego sezonu w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1. zespół Wełnianki Kiszkowo, w niedzielę 28 września udał się do Manieczek gdzie o kolejne punkty walczył z tamtejszą drużyną Gminy Brodnica.

Po ostatnim remisie 2:2 na własnym trenie drużyny Wełnianki Kiszkowo z Lotnikiem 1922 Poznań. Tym razem kiszkowianie z wyjazdu z Manieczek wrócili bez punktów przegrywając mecz w stosunku 4:2 mimo że do 55 minuty remisowali z swoim rywalem 2:2. Podopieczni Piotra Wojnowskiego, niedzielne spotkanie rozpoczęli bardzo udanie gdyż od 6 minuty prowadzili 1:0 z gospodarzem tej potyczki piłkarskiej po bramce Dawida Jeżewskiego, który golkipera miejscowych pokonał po indywidualnej akcji strzałem z 11. metra.
W dalszej części pierwszej połowy dwa gole zdobyli piłkarze z Manieczek, prowadząc do przerwy z kiszkowianami w stosunku 2:1. Bramkę wyrównującą stan meczu 1:1 gospodarze zdobyli w 20 minucie a bramkę dającą im prowadzenie strzelili w 44 minucie.

Po zmianie stron zaraz na początku drugiej odsłony niedzielnego meczu w 55 minucie kiszkowianie za sprawą gola zdobytego przez Marcina Zamiara, za podyktowany rzutu karnego po wcześniejszym faulu na Łukaszu Jałoszyńskim doprowadzili do remisu 2:2. W tym momencie nic nie zapowiadało że spotkanie może zakończyć się porażką drużyny Wełniaki Kiszkowo, gdyż podopieczni Piotra Wojnowswkiego stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia następnej bramki, która dała by im zwycięstwo w spotkaniu. Niestety jak to się mówi niewykorzystane sytuacje w zdobyciu gola, które zmarnowali między innymi Szymon Burgiel czy Łukasz Górny, się mszczą przekonali się o tym w końcówce meczu kiszkowianie tracąc dwie bramki. W 78 minucie gospodarze ponownie obleli prowadzenie 3:1 a wynik końcowy meczu 4:2 ustalili w 86 minucie.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Piotr Talarczyk, Arnold Sądej, Kamil Kupidura, Kamil Darzecki (46’ Maciej Zabierek), Marcin Zamiara, Dawid Jeżewski, Łukasz Jałoszyński (75’ Cezary Dąbrowski), Łukasz Górny, Bartłomiej Szmytke, Szymon Burgiel

Kolejne spotkanie Wełnianka Kiszkowo rozegra na własnym trenie 5 października kiedy to o godzinie 14.00 podejmować będzie rezerwy Kłosa Zaniemyśl.

Wyniki 5 kolejki  - 27-28 września
Meblorz Swarzędz         3-1     Poznań FC
Lotnik-1997 Poznań     3-2     Stella II Luboń
KSGB Manieczki            4-2     Wełnianka Kiszkowo
Kłos II Zaniemyśl          2-1     Avia Kamionki
Antares Zalasewo        3-3     Fara Pelikan Żydowo
Phytopharm Klęka        1-0     GKS Gułtowy