Przegrany rewanż tenisistek stołowych Stelli Niechan

2018-06-10

Nie udał się rewanż pingpongistkom Stelli Niechan w meczu barażowym o utrzymanie się w pierwszej lidze, do którego doszło w Gnieźnie w sobotę 9 czerwca.

Po pechowej porażce w Łodzi 3:7, liczyliśmy na możliwość udanego rewanżu. Jednak jak się okazało trzy zawodniczki nie mogły się przygotować do tego ważnego meczu. Magda Wysocka miała ostatnie przygotowanie do swojego ślubu, Agata Klabińska miała ważne egzaminy na studiach, a Zuzanna Lewandowska ważne sprawdziany w szkole. W rezultacie nie zaliczyły żadnego treningu. Choć wiadomo było, że odrobienie strat będzie bardzo trudne, dziewczyny przystąpiły do pierwszych gier z wiarą. Swój pierwszy pojedynek wygrała pewnie nasza liderka Paulina Nowacka z Dominika Gilewską 3:0. Na drugim stole Magda Wysocka walczyła z ZuzannąNiciak. Braki treningowe tego tygodnia spowodowały niespodziewaną porażkę. W tym momencie praktycznie stało się faktem, że ten dwumecz jest przegrany. Ostatecznie łodzianki zwyciężyły 8:2. Zespół  Stelli Niechan Gniezno w tym momencie spada z pierwszej ligi. Przez kilkanaście lat ‘Stella” Gniezno startowała w elicie ligowych drużyn w kraju. Jednak jako drużyna przegrywająca w barażu, z lepszym bilansem od innej spadającej – „Champion” Police jesteśmy pierwszą drużyną rezerwową w przypadku nie zgłoszenia jakiegoś zespołu na nowy sezon z powodów regulaminowych ( zaległości finansowych, problemów licencyjnych i innych). Termin ostateczny zgłoszeń to 31 lipca.  
 
Jak stwierdził Tadeusz Nowak - O tym, że będzie problem z utrzymanie się w tym sezonie w pierwszej lidze było wiadomo we wrześniu z powodu zajścia w ciążę podstawowej zawodniczki – Moniki Jacek. Była to informacja zaskakująca i nieoczekiwana. Monika była jednocześnie zawsze prawdziwym duchem zespołu. W tym momencie Regulamin nie przewidywał już możliwości do końca sezonu  żadnego uzupełnienia zespołu. Trzeba powiedzieć, że ogromny wpływ na jakość przygotowań i samej gry od dłuższego czasu ma tragiczna sytuacja finansowa sekcji. Budżet naszej sekcji jest nieporównywalnie niższy od innych klubów z którymi rywalizujemy i minimalnych potrzeb funkcjonowania sekcji. A przypomnieć trzeba, że Stella Gniezno była jedynym klubem w Wielkopolsce startującym w rozgrywkach pierwszej ligi !. Od wielu lat Stella Gniezno w tenisie stołowym jest zdecydowanie najsilniejszym klubem w Wielkopolsce wśród 71 klubów w województwie. Sekcja bazuje głównie na szkoleniu młodzieży. To właśnie w naszym klubie występowała najmłodsza zawodniczka tych rozgrywek , zaledwie trzynastoletnia Zuzanna Lewandowska. A swój debiut miała w jednym meczu jedenastoletnia Zuzanna Jasiecka.  W tym roku -2018 tenis stołowy Stelli Gniezno zdobył aż 53 punkty w Sporcie Młodzieżowym. Przykrym dla naszych zawodniczek był zawsze fakt  dowiadywania się , że wszystkie drużyny przeciwne otrzymują stypendia sportowe. Problem był z właściwymi przygotowaniami do sezonu i przed rundą rewanżową. Klubu nie stać było na pokrycie kosztów obozu sportowego, a i same zawodniczki musiały by korzystać z urlopu w pracy na studiach. Jako trenerzy pragniemy podziękować zawodniczkom za pełną dyspozycyjność na wszystkich zawodach, przygotowanie się do nich w miarę swoich możliwości i stworzenie wspaniałej atmosfery w zespole. Licząc mecze pierwszej ligi, Drużynowy Puchar Polski oraz udział w turniejach indywidualnych Grand Prix i Mistrzostwach Polski nasze zawodniczki startowały w tym sezonie w ponad  30 zawodach.I trzeba wyraźnie podkreślić, że zawsze godnie i z dumą reprezentowały i promowały Klub „ Stella „ Gniezno, miasto Gniezno i powiat gnieźnieński oraz Gminę Niechanowo. Czekamy na korzystne  rozstrzygnięcia w PZTS pozwalające może jednak wystartować w przyszłym sezonie w pierwszej lidze.  
 
Tadeusz Nowak/foto nadesłane 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,przegrany-rewanz-tenisistek-stolowych-stelli-niechan.html