Przełamanie Basketek

2023-11-04

Koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno, odniosły pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie 2023/2024 w rozgrywkach ligi U19 pokonując w Lesznie miejscową POMPAX Tęczę.

W trzecim swoim meczu rozegranym  w ramach rozgrywek ligi U19 koszykarki TS Basket Gniezno pokonały na wyjeździe  w sobotę, 4 listopada POMPAX Tęczę Leszno 75:54. Gnieźnianki co jest dobrym prognostykiem przed kolejnym meczem wszystkie swoje kwarty w Lesznie wygrały pierwszą 16:15 drugą zdecydowanie 13:8 i po pierwszej połowie prowadziły 29:23. Trzecią kwartę podopieczne Andrzeja Drygały rozstrzygnęły na swoją korzyść 19:18 a ostatnią czwartą zakończyły rezultatem 24:13. Zwycięstwo Basketek w Lesznie jest o tyle cenne iż zostało odniesione z kilkoma zawodniczkami, które są kontuzjowane. To pierwsze zwycięstwo Basketek w obecnym sezonie.

Kolejny mecz zespół TS Basket Gniezno, rozegra 19 listopada  na własnym trenie podejmując o godzinie 12.00 zespół MUKS Poznań.

Punkty dla POMPAX Tęcza Leszno zdobyły: Wołyniec -17, Jędryczka – 14, Molewska – 9, Wujczak – 8, Konieczna – 6,

Punkty dla TS BASKET Gniezno zdobyły: Daniuk – 23, Wiśniewska – 12, Kosmala – 11, Jastrzębska – 11, Kacprowska – 6, Wygryz – 1