Przełamanie „Orłów” z SMS na inaugurację nowej hali!

2024-01-06

Koszykarze MKK udanie rozpoczęli ligowe granie w 2024 roku. W historycznym meczu rozegranym w nowej Hali Szkoły Podstawowej nr 3 pokonali po ciekawym meczu w świąteczną sobotę, 6 stycznia drużynę SMS PZKosz. Władysławowo przełamując tym samym passę dwóch porażek z rzędu.

Pierwsze trafienie w meczu zdobył zawodnik SMS, Filip Kowalczyk. Po czterech minutach, koszykarze z Władysławowa prowadzili 4:2. Kilka sekund później, trafienie dla MKK zaliczył Mikołaj Czyż, który dodatkowo trafił rzut osobisty. W 5 minucie, dwa punkty dla SMS zdobył Antoni Siewruk. W 6 minucie, goście prowadzili 12:9. Pół minuty później, „trójkę” dla MKK rzucił Dariusz Wietrzyński. W 7 minucie, po akcji „Orłów” punkty zdobył Hubert Konowalski i miejscowi prowadzili 14:12. Po pierwszej kwarcie było 17:14 dla MKK.

Druga odsłona rozpoczęła się od celnego rzutu za dwa punkty Yehora Martynenko. W 2 minucie, trafienie dla SMS zaliczył Antoni Siewruk. Dwie minuty później, punkty dla przyjezdnych zdobył Filip Kowalczyk. Minutę potem, „trójkę” rzucił Leon Franczuk i goście prowadzili 23:21. W 5 minucie, za trzy punkty w zespole MKK trafił Artur Kozłowski. W odpowiedzi, „trójkę” dla gości trafił Leon Franczuk. Minutę później, po ładnej indywidualnej akcji, punkty dla „Orłów” zdobył Artur Kozłowski.  W 7 minucie, po stracie zespołu z Gniezna, punkty dla SMS efektownym wsadem zdobył Antoni Siewruk i goście prowadzili 30:28. Pół minuty później, 2/2 z rzutów osobistych trafił Antoni Siewruk. W odpowiedzi, „trójkę” dla MKK zaliczył Dariusz Wietrzyński i był remis 22:22. Do przerwy, koszykarze z Grodu Lecha remisowali z SMS PZKosz. Władysławowo 36:36.

Na początku trzeciej części gry, 2/2 z rzutów osobistych trafił Piotr Leśniczak. W 2 minucie, za trzy w zespole MKK trafił kapitan, Dariusz Dobrzycki. Pół minuty potem, „trójkę” dla Władysławowa rzucił Antoni Siewruk. W 4 minucie, ½ z rzutów osobistych zaliczył Mikołaj Czyż i gracze MKK prowadzili 47:43.  W 5 minucie, efektownym wsadem popisał się Mikołaj Czyż. W odpowiedzi, „trójkę” dla SMS zdobył Janusz Ratowski. W 8 minucie, koszykarze MKK prowadzili już 57:46. Pół minuty później, 2/2 z rzutów osobistych, trafił Michał Szarbatke. W 9 minucie, po ładnej akcji gości, punkty dla SMS zdobył Filip Kowalczyk. Po trzech kwartach, „Orły” prowadziły z Władysławowem 59:50.

Pierwsze trafienie w czwartej części gry należało do graczy SMS, za sprawą dwóch celnych rzutów osobistych. W 3 minucie, za dwa punkty w zespole MKK trafił Dariusz Wietrzyński. W odpowiedzi, trafienie dla SMS zaliczył Leon Franczuk. Dosłownie kilkanaście sekund potem, „trójkę” dla „Orłów” rzucił Dariusz Wietrzyński. Na pięć minut przed końcową syreną, koszykarze z Gniezna prowadzili z SMS 67:54. W 8 minucie, za trzy w zespole gości trafił Michał Szarbatke. W odpowiedzi, „trójkę” dla MKK rzucił Dariusz Dobrzycki. Minutę później, ważne trafienie dla „Orłów” zaliczył Hubert Konowalski. Na pół minuty przed końcem meczu, za trzy punkty dla gości trafił Antoni Siewruk. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pokonał SMS PZKosz. Władysławowo 74:67 i tym samym historyczne zwycięstwo „Orłów” w nowej Hali SP3 stało się faktem!

Sklep Polski MKK Gniezno-SMS PZKosz. Władysławowo 74:67 (17:14, 19:22, 23:14, 15:17)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno:
Czyż 13, Wietrzyński 13, Dobrzycki 12, H. Konowalski 11, Leśniczak 11, Kozłowski 5, Martynenko 4, Urbaniak 3, Gorzelany 2, Kurka, Szydłowski, Borkowicz.

SMS PZKosz. Władysławowo: Siewruk 26, Szarbatke 10, Franczuk 10, Ratowski 7, Kowalczyk 6,  Ratkowski 2, Woźniak 2, Czapla 2, Grzejszczyk 2, Redłowski, Kępiński, Braam.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ