Przemysław Poznań wywozi z Gniezna komplet punktów

2018-06-11

W niedzielę 10 czerwca na płycie boiska że sztuczną nawierzchnią trawiastą w Gnieźnie, mieszczącym się przy ulicy Strumukowej zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, w ramach przedostatniej kolejki ligowej 1 Ligi Wojewódzkiej A 1 juniora podejmował wicelidera swojej grupy zespół Przemysława Poznań.

Mimo prowadzenia po pierwszych czterdziestu pięciu minutach zespołu zaplecza pierwszej drużyny Mieszka Gniezno, spotkanie zakończyło się niestety porażką dla podopiecznych Przemysława Urbaniaka w stosunku 1:4. Niedzielny pojedynek drużyn, których w ligowej tabeli przed zakończeniem sezonu 2017/2018 dzieli różnica czterech pozycji, jak wspominaliśmy wcześniej rozpoczął się dla gnieźnian całkiem udanie. W 34 minucie podopieczni Przemysława Urbaniaka, wyszli na prowadzenie z wiceliderem tabeli 1:0. Gola na swoim koncie dla biało-niebieskich zapisał Adrian Krupka przy asyście Maksymiliana Sikorskiego. I takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po zmianie stron gnieźnianie z przyczyn niewiadomych oddali inicjatywę w grze swojemu rywalowi a naddatek popełniali sporo błędów w obronie co skrzętnie wykorzystali ich rywale aplikując im cztery gole nie tracą przy okazji żadnego. I tak najpierw po błędach Kowalskiego i Nowickiego, goście w 49 minucie doprowadzili do stanu 1:1. Trzy minuty później gnieźnianie stracili drugą bramkę by po kolejnej w 63 minucie przegrywać już z swoim rywalem 1:3. Wynik niedzielnego meczu na korzyść Przemysława Poznań 4:1 został ustalony w 70 minucie i goście z grodu Lecha wywieźli komplet trzech punktów.

A już we wtorek 12 czerwca zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, czeka ostatnie spotkanie mistrzowskie w sezonie 2017/2018. Tego dnia podopieczni Przemysława Urbaniaka udadzą się do Leszna gdzie o punkty postarają się powalczyć z liderem 1 Ligi Wojewódzkiej A 1 juniora miejscową Polonią 1922.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Połatyński, Wojciech Wachowski, Miłosz Walkowiak, Adrian Kiełpiński, Piotr Kaźmierczak, Adrian Krupka, Szymon Klimacki, Maksymilian Sikorski, Adam Kowalski, Jakub Hoffman, Jakub Goździński – rezerwa Jędrzej Adamski,  Michał  Nowicki, Mateusz Rożek, Bartosz Goździński