Przetarcie Wełnianki Kiszkowo i Lechity Kłecko przed inauguracją ligi

2016-08-21

W weekend 20-21 sierpnia piłkarze Wełnianki Kiszkowo oraz Lechity Kłecko, którzy w najbliższą niedzielę 28 sierpnia zainaugurują rozgrywki w poznańskiej klasie B grupie 1 nowego sezonu 2016/2017, sprawdzili swoją dyspozycję przed pierwszą potyczką mistrzowską biorąc udział w rywalizacji Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego.

Wełnianka Kiszkowo w pierwszej rundzie zmagań pucharowych miała za przeciwnika zespół z powiatu gnieźnieńskiego WKS Owieczki, występujący na co dzień w rozgrywkach Amatorskiej Gminnej Lidze Piłki Nożnej Pobiedziska. Z kolei drużyna Lechity Kłecko o awans do dalszych zmagań pucharowych rywalizowała z beklasowym zespołem Meblorza Swarzędz, występującej w podobnie jak kłecczanie w poznańskiej klasie B grupie 1. Z trzech drużyn z naszego powiatu biorących udział w pierwszej turze rozgrywek Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego udało się awansować tylko jednej drużynie a mianowicie co może być dużym zaskoczeniem WKS Owieczki, która na własnym trenie ograła w niedzielę 21 sierpnia zespół beklasowy Wełnianki Kiszkowo w stosunku 3:0. Zespół z Owieczek, swój awans do drugiej rundy pucharowej zapewnił sobie w drugiej połowie gdyż pierwsza zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Gospodarze na prowadzenie 1:0  wyszli w 55 minucie, po tym jak golkipera z Kiszkowa – Karola Zdanowskiego pokonał uderzeniem z głowy z bliskiej odległości w drużynie miejscowej Joachim Andrzejczak. W 70 minucie zespół z Owieczek prowadził już 2:0 po golu zdobytym po uderzeniu piłki z około 35. metra przez Wojciecha Borowiaka, która wpadła do bramki kiszkowian za ,,kołnierz” bramkarzowi tego zespołu. Wynik końcowy meczu pucharowego 3:0 dla WKS Owieczek, został ustalony w 80 minucie po bramce, zdobytej przez Szymona Hartwicha  w sytuacji sama na sam z bramkarzem z Kiszkowa – Karolem Zdanowskim. Co do zespołu z Wełnianki Kiszkowo, to piłkarze tej drużyny mięli kilka sytuacji do zdobycia choćby gola honorowego w pierwszej i drugiej części meczu, lecz zabrakło im w tym przysłowiowego szczęścia.  Najlepsze sytuacje do zdobycia bramki w pierwszej połowie zmarnowali w ekipie z Kiszkowa między innymi Mateusz Krawczyk, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem z Owieczek oraz Błażej Robakowski, który z bliskiej odległości posłał piłkę obok słupka bramki gospodarzy. Z kolei w drugiej części Mateusz Krawczyk, był bliski zdobycia gola dla kiszkowian lecz piłę z linii bramkowej udało się wybić jednemu z obrońców Owieczek.

Los beklasowej Wełniaki Kiszkowo, która została wyeliminowana z dalszych rozgrywek pucharowych szczebla okręgu poznańskiego, podzielił inny zespół z naszego powiatu gnieźnieńskiego mowa tutaj o Lechicie Kłecko. Kłecczanie bowiem odpadli z dalszej rywalizacji pucharowej przegrywając swój mecz na własnym trenie w sobotę 20 sierpnia z ekipą Meblorza Swarzędz w stosunku 1:0.

I runda - 20-21 sierpnia
 (Losowanie - 22 lipca 2015 - siedziba WZPN)

WKS Owieczki  3-0  Wełnianka Kiszkowo 21 sierpnia
Walka Kostrzyn 10-1  GKS Gułtowy 20 sierpnia
Lechita Kłecko  0-1  Meblorz Swarzędz 20 sierpnia
Polonia Środa Wielkopolska (oldboje)  3-8  KS Szczytniki 21 sierpnia
TPS Winogrady (Poznań) (oldboje)  2-5  IKP Olimpia Poznań 21 sierpnia
KS Uchorowo  6-4  Antares Zalasewo 21 sierpnia
Lech Poznań (oldboje)  12-2  Lipno Stęszew (oldboje) 18 sierpnia