Przetarcie Wełnianki Kiszkowo przed inauguracją ligi

2015-08-27

W środę 26 sierpnia piłkarze Wełnianki Kiszkowo, którzy w najbliższą niedzielę 30 sierpnia zainaugurują rozgrywki w poznańskiej klasie B grupie 1nowego sezonu 2015/2016, udali się do Poznania ażeby oldboje Lecha sprawdzili ich dyspozycję przed pierwszą potyczką mistrzowską.

Do meczu, do którego doszło na bocznym boisku Inea Stadionu Kolejorza przy Bułgarskiej, stawką był awans do drugiej rundy Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego. Po dość ciekawym widowisku piłkarskim w wykonaniu obu zespołów zwycięsko z tej potyczki piłkarskiej wyszli oldboje Lecha Poznań, którzy pokonali zespół z Kiszkowa w stosunku 5:2 i to oni automatycznie zapewnili sobie awans do dalszych zmagań pucharowych szczebla okręgu poznańskiego. Gospodarze prowadzenie 1:0 objęli już w 6 minucie po golu zdobytym przez Piotra Najewskiego. W 29 minucie oldboje Lecha Poznań prowadzili już 2:0 po golu zdobytym przez Krzysztofa Piskułę. Wynik pierwszej połowy 3:0 dla oldboi Lecha Poznań ustalił w 32 minucie Sławomir Najtkowski. Jeśli chodzi o drużynę z Kiszkowa, to piłkarze tego zespołu w pierwszych czterdziestu pięciu minutach mogli pokusić się o zdobycie gola kontaktowego lecz ich strzały na bramkę gospodarzy meczu były niestety niecelne.
Po zmianie stron gospodarze powiększyli swoje prowadzenie do wyniku 5:0 po golach zdobytych w 58 oraz 71 minucie. Podopiecznym Piotra Wojnowskiego  dopiero w końcówce meczu pucharowego udało się zmniejszyć prowadzenie gospodarzy za sprawą zdobytych dwóch bramek do 5:2. Kiszkowianie gola kontaktowego zdobyli w 75 minucie z podyktowanego rzutu karnego po faulu na Mateuszu Krawczyku. Pewnym egzekutorem jedenastki w ekipie Wełniaki okazał się Sławomir Kasprzak. Drugi gol dla kiszkowian został zdobyty w 85 minucie kiedy po podaniu piłki od Marka Raitha piłkę do bramki oldboi Lecha Poznań celnym strzałem skierował w ekipie Wełniaki – Mateusz Krawczyk. Ostatecznie spotkanie środowe w ramach pierwszej rudy Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego zakończyło się zwycięstwem zespołu oldboi Lecha Poznań, którzy pokonali Wełniankę Kiszkowo w stosunku 5:2.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Bartłomiej Szmydke, Radosław Przybyłowicz, Błażej Robakowski, Kamil Kupidura (80’ Wojciech Otuszewski), Marcin Zamiara (60’ Krzysztof Leśny), Mateusz Krawczyk, Wojciech Ludwiczak, Sławomir Kasprzak, Dawid Jeżewski (46’ Marek Raith), Maciej Lisiecki (60’ Krzysztof Brzeźiński)

Jak już wspominaliśmy wcześniej zespół Wełnianki Kiszkowo, nowy sezon 2015/2016 w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupie 1. zainauguruje w niedzielę 30 sierpnia, kiedy to o godzinie 14.00 podejmować będzie na własnym boisku zespół AVI II Kamionki.
Oprócz Wełnianki Kiszkowo, w  rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1. nowego sezonu 2015/2016 udział weźmie drugi zespół z naszego powiatu gnieźnieńskiego mowa tutaj o Farze Pelikan Żydowo. Żydowian podobnie jak to było w poprzednim sezonie do boju poprowadzi trener Bogdan Kozłowski. Pierwszym przeciwnikiem drużyny z Żydowa i to na ich terenie w niedzielę 30 sierpnia będzie ekipa Poznania FC. Początek spotkania inaugurującego nowy sezon w Żydowie zaplanowano na godzinę 16.00.

Oprócz dwóch zespołów z powiatu gnieźnieńskiego czyli Fary Pelikan Żydowo i Wełnianki Kiszkowo, w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 .  zobaczymy jeszcze: KS Szczytniki, Antares Zalasewo, Avia II Kamionki,Warta II Śrem, Meblorz Swarzędz, GKS Gułtowy, Poznań FC 29 sierpnia, KSGB Manieczki i Kłos II Zaniemyśl.

Zestaw par I kolejki ligowej – 30.08.2015

KS Szczytniki                         - Antares Zalasewo         30 sierpnia, 14:00
Wełnianka Kiszkowo           - Avia II Kamionki             30 sierpnia, 14:00
                                              -- - Warta II Śrem
Meblorz Swarzędz                - GKS Gułtowy                  30 sierpnia, 15:00
Fara Pelikan Żydowo           - Poznań FC                      29 sierpnia, 16:00
KSGB Manieczki                    - Kłos II Zaniemyśl           30 sierpnia, 15:00