Przygoda pucharowa Mieszka Gniezno twa!

2019-03-13

Drużyna trzecioligowego Mieszka Gniezno, awansowała do 1/2 finału Pucharu Polski Szczebla okręgu poznańskiego pokonując w Swarzędzu w meczu ćwierćfinałowym w środę 13 marca zespół miejscowej Unii występujący w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi w stosunku 3:1.

Pierwsi w środowym meczu bramkę zdobyli mieszkowcy. Już w 7 minucie golkipera Unii Swarzędz – Dariusza Nowaka pokonał płaskim strzałem z 16 metra Mateusz Molewski wyprowadzając tym samym biało-niebieskich na prowadzenie 1:0. W 15 minucie podopieczni spółki trenerskiej Jakub Ostrowski i Damian Ludwiczk mogli prowadzić różnicą dwóch goli gdyby strzelec pierwszego gola Mateusz Molewski wykorzystał podyktowany rzut karny po faulu na Damianie Pawlaku. A tak w meczu nadal było 1:0 dla gnieźnian. Chwilkę później na trybuny Stadion Miejski im. Mariana Zaporowskiego w Swarzędzu odesłany został przez sędziego prowadzącego to spotkanie trener Unii – Patryk Kniat, który nie mógł zgodzić się z decyzją podyktowanego rzutu karnego na korzyść Mieszka Gniezna. W 26 minucie ponownie gorąco zrobiło się pod bramką gospodarzy. Na bramkę Unii strzał oddał za linii pola karnego Mikołaj Panowicz lecz piłkę zmierzająca do bramki miejscowych zdołał z linii wybić jeden z zawodników Swarzędza ratując tym samym swój zespół od utraty gola. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji strzeleckich piłkarzy obu drużyn, po których mogły paść bramki. Wynik pierwszej połowy nie uległ już zmianie i zespół Mieszka Gniezna do szatni schodził prowadząc 1:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie gnieźnianie posiadali optyczną przewagę nad swoimi rywalami podobnie jak to było w pierwszych czterdziestu pięciu minutach środowego meczu. Mieszkowcy częściej byli w posiadaniu piłki a co za tym idzie akcje kończyli strzałami na bramkę swojego rywala, które jednak nie potrafili zamienić na gola. Tak było w 71 minucie kiedy to po akcji całej drużyny Mateusz Roszak zakończył ją niecelnym strzałem posyłając piłkę na bramkę Unii z ostrego kąta wprost w boczną jej siatkę. I kiedy wydawało się że gnieźnianie awans mają już w kieszeni do 1/2 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego. W 75 minucie zawodnik Unii Swarzędz  - Paweł Kozłowski płaskim strzałem z 16 metra zaskoczył kompletnie zasłoniętego golkipera Mieszka – Woktora Beśkę doprowadzając do stanu 1:1. Gnieźnianie podrażnienie takim obrotem sprawy po starcie gola dającego remis Unii Swarzędz wzięli się ostro do roboty. Na efekty nie można było czekać długo gdyż gospodarze z remisu cieszyli się zaledwie dziesięć minut. W 85 minucie po kolejnej akcji całe drużyny Mieszka Gniezno i dograniu piłki w  pole karne gospodarzy przez Dawida Radomskiego piłkę celnym trafieniem z ostrego kąta w bramce Unii Swarzędz umieścił Adam Konieczny wyprowadzając tym samym zespół Mieszka na ponowne prowadzenie 2:1. Mieszkowcy awans do 1/2 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego przypieczętowali w 90 minucie zdobyciem trzeciej bramki, której autorem okazał się w szeregach biało-niebieskich Mateusz Molewski, którego obsłużył Adam Konieczny. Tym samym spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego zakończyło się zwycięstwem trzecioligowego Mieszka Gniezno w stosunku 3:1.

W spotkaniu półfinałowym PP szczebla okręgu poznańskiego, które zostanie rozegrane w miesiącu kwietniu przeciwnikiem zespołu  Mieszka Gniezno będzie inny trzecioligowiec Polonia Środa Wielkopolska , która w środę 13 marca pokonała swoje rezerwy w stosunku 5:0. Do tego meczu dojdzie w Środzie Wielkopolskiej a o termie tego spotkania poinformujemy w najbliższym czasie naszych czytelników.

Skład Mieszka Gniezno: Wiktor Beśka, Szymon Pająk, Mateusz Roszak, Mateusz Molewski, Mateusz Ławniczak, Damian Pawlak, Gracjan Goździk (46’ Dawid Radomski), Julien Tadorowski, Krzysztof Wolkiewicz (46’ Adam Konieczny), Mikołaj Panowicz, Radosław Mikołajczak.