Przygoda rezerw Mieszka Gniezno z Pucharem Polski trwa!

2019-09-18

W środę 18 września zespół rezerw Mieszka Gniezno na własnym boisku przy ulicy Strumykowej podejmował w ramach drugiej rundy Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego zespół Spójni Strykowo.

Młodzi gnieźnianie radzący sobie bardzo dobrze w rozgrywkach ligowych wielkopolskiej klasy B grupy V gdzie wygrywają mecz za meczem i obecnie liderują w swojej grupie. Nnie zwalniają również tępa w rywalizacji pucharowej szczebla okręgu poznańskiego. Po wcześniejszym wyeliminowaniu z tych rozgrywek przez rezerwy Mieszka w rundzie wstępnej Lechity Kłecko wygrywając z nią 2:0 oraz w pierwszej rundzie ogrywając Zjednoczonych Trzemeszno w stosunku 3:2. Kolejnym przeciwnikiem w zmaganiach pucharowych była w drugiej rundzie ekipa Spójni Strykowo. Gnieźnianie podobnie jak to było w wcześniejszych dwóch meczach i tym razem jako gospodarz spotkania odprawili swojego rywala z kwitkiem do domu wygrywając mecz 4:1. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego środowe spotkanie rozpoczęli od zdecydowanych ataków na bramkę swojego rywala stwarzając sobie dogodne sytuacje strzeleckie do objęcia prowadzenia. Tak dobra postawa młodych gnieźnian na boisku przyniosła efekt w 11 minucie. Zespół rezerw Mieszka na prowadzenie 1:0 wyprowadził  Bartosz Goździński pokonując bramkarza gości po fatalnym błędzie jednego z obrońców  Strykowa. Idąc za przysłowiowym ciosem gnieźnianie w 23 minucie zdobyli drugiego gola i prowadzili już z swoim rywalem 2:0. Tym razem po minięciu obrońcy gości bramkarza z Strykowa z najbliższej odległości pokonał Kacper Zimmer. Nie upłynęły dwie minuty a młodzi gnieźnianie cieszyli się z trzeciej bramki zdobytej w podobnej sytuacji jak wcześniejsza zdobył Zimmer. Autorem trzeciego gola dla biało-niebieskich okazał się strzelec pierwszej bramki Bartosz Goździński. A że więcej goli w pierwszej połowie nie podło w tym układzie rezerwy Mieszka Gniezno, schodziły na przerwę prowadząc z swoim rywalem zdecydowanie 3:0. Po zmianie stron zaraz na początku drugiej połowy bramkę zdobyli goście w 46 minucie przez co zmniejszyli oni prowadzenie gnieźnian do 3:1. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta przez zespół z Strykowa. Wynik końcowy spotkania pucharowego został ustalony w 48 minucie, kiedy to Kacper Zimmer po raz drugi wpisał się na listę strzelców podwyższając tym samym prowadzenie rezerw Mieszka Gniezno do 4:1. Wynik do końca nie uległ już zmianie i zespół rezerw Mieszka Gniezno pokonał Spójnię Strykowo, przez co uzyskał on dalszą przepustkę do trzeciej rundy Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego, która odbędzie się 25 września.

Skład Mieszka II Gniezno: Jakub Woźniak, Olivier Strosin (77’ Nikodem Mirek), Jakub Olejniczak, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Krystian Grzeszczak (63’ Mateusz Rożek), Dominik Wiśniewski, Hubert Walerjańczyk (60’ Jan Karski), Kacper Zimmer (66’ Dawid Tymosz), Jakub Goździnski, Bartosz Goździnski.

W kolejnej rundzie pucharowej rywalizacji mieszkowcy zagrają ze zwycięzca meczu Orkan Konarzewo - Akademia Reissa Baranowo

Roman Strugalski + foto – Szersza relacja fotograficzna z meczu pucharowego TUTAJ