Przygotowania seniorów Mieszka do rundy wiosennej zakończone. Teraz czas na ligę!!!

2020-02-29

W sobotę 29 lutego dobiegł do końca okres zimowych przygotowań zespołu seniorów Mieszka Gniezno, do zbliżającej się rundy rewanżowej rozgrywek III ligi grupy 2 sezonu 2019/2020.

Ostatnim akcentem szlifowania siedmiotygodniowej formy pierwszego zespołu Mieszka Gniezno, przed zbliżającą się szybkimi krokami rundą wiosenną, której inaugurację zaplanowano na 7-8 marca było spotkanie kontrolne z czwartoligowym Chemikiem Bydgoszcz. Gnieźnianie, okres przygotowawczy zakończyli zwycięstwem pokonując drużynę z Bydgoszczy w stosunku 3:1 mimo że do przerwy mieszkowcy przegrywali z swoim rywalem 1:0.

Co do samego przebiegu sobotniej konfrontacji pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Chemikiem Bydgoszcz, do którego doszło tradycyjnie na płycie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w grodzie Lecha. To pierwsze czterdzieści minut nie było porywającym widowiskiem piłkarskim w wykonaniu podopiecznych Mariusza Bekasa. W poczynaniach gnieźnian, którzy do tego spotkania przystąpili bez kontuzjowanych podstawowych swoich graczy Radosława Mikołajczaka i Radosława Jasińskiego było widać sporo chaosu co skutkowało z kolei niecelnymi podaniami. Wprawdzie mieszkowcy w tej części gry mieli kilka sytuacji strzeleckich jednak nic z nich nie wynikało. Z kolei goście lepiej prezentowali się w pierwszej połowie na boisku mając optyczną przewagę nad gnieźnianami co wykorzystali zdobyciem bramki. W 10 minucie jedynego gola w pierwszej połowie z wykonywanego rzutu rożnego zdobył głową Paweł Michalski. I goście na przerwę schodzili prowadzą z Mieszakiem Gniezno w stosunku 1:0.

Podopieczni Mariusza Bekasa, zdecydowanie lepiej zaprezentowali się na boisku w drugiej połowie sobotniego meczu. To oni w przeciwieństwie do pierwszej połowy nadawali ton grze a akcje w wykonaniu gnieźnian były znacznie lepsze co przełożyło się na zdobycie aż trzech goli. Najpierw w 53 minucie do stanu 1:1 zdobytą bramką po zagraniu piłki w pole karne gości uderzeniem z głowy  golkipera gości pokonał nowy nabytek Mieszka Gniezno mowa tutaj o Oliwierze Osmański. Wynik remisowy utrzymywał się przez większą część drugiej połowy, jednakże w końcówce podopieczni Mariusza Bekasa wrzucili drugi bieg aplikując swojemu rywalowi w końcówce meczu dwa kolejne gole kończąc ostatecznie spotkanie zwycięstwem 3:1. Drugą bramkę a co za tym idzie wyprowadzająca swój zespół na prowadzenie 2:1 zdobył Hubert Waleriańczyk z kolei w 84 minucie szóste zwycięstwo w siódmym meczu kontrolnym zdobyciem trzeciej bramki dla biało-niebieskich przypieczętował Kacper Zimmer.

Jak już wspominaliśmy wcześniej 7-8 marca nastąpi inauguracja rundy wiosennej sezonu 2019.2020 w III lidze grupie 2. Gnieźnianie swój pierwszy mecz rozegrają u siebie podejmując zespół Polonii Środa Wielkopolska. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na boisku stadionu przy ulicy Strumykowej 8 na godzinę 14.00.

Skład Mieszka Gniezno: Sławomir Janicki, Miłosz Brylewski, Filip Fiborek, Jakub Jandy, Hubert Kantorowski, Bartosz Kalupa, Mateusz Roszak, Jakub Hoffman, Łukasz Bogajewski, Oliwer Osmański, Krzysztf Biegański

Z ławki weszli: Jakub Woźniak, Radosław Jasiński Hubert Waleriańczyk, Kacper Zimmer, Maksymilian Sikorski, Radosław Mikołajczak, Michał Mól

Roman Strugalski + foto – Szersza relacja fotograficzna z tego spotkania piłkarskiego TUTAJ