„Pszczółki” lepsze od Frankfurter HC

2022-08-19

Piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno wygrały w pierwszym meczu rozgrywanego w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki turnieju o Puchar Prezydenta Gniezna z niemieckim Frankfurter HC. MVP w gnieźnieńskim zespole została lecząca do niedawna kontuzję Milena Kaczmarek.

Już w pierwszej minucie gnieźnianki objęły prowadzenie, a na listę strzelczyń wpisała się Malwina Hartman. Ta sama zawodniczka minutę później podwyższyła na 2:0. Kilkanaście sekund potem, bramkę dla MKS-u zdobyła Karolina Kasprowiak. W 4 minucie pierwszą bramkę zdobyły Niemki (Fabienne Faunier). Z kolejnymi minutami przewaga MKS-u była coraz bardziej wyraźna. W 11 minucie było 10:4 dla gnieźnianek. Dwie minuty później, bramkę dla Frankfurtu zdobyła Michelle Durwald. „Pszczółki” odpowiedziały bramką Malwiny Hartman. W kolejnych fragmentach gry w pierwszej połowie zawodniczki z Niemiec wzięły się do odrabiania strat i w 18 minucie było 12:8 dla MKS-u. W 21 minucie bramkę z karnego dla Frankfurter HC zdobyła Marie Fuhrmann. Minutę później, trafienie dla MKS-u zaliczyła Agnieszka Siwka i było 17:11 dla miejscowych. Do przerwy na tablicy wyników był rezultat 18:11 dla MKS-u PR URBIS Gniezno.

W 33 minucie było 19:12 dla MKS-u. Dalszy fragment gry to gra „bramka za bramkę” . W 40 minucie gnieźnianki prowadziły 21:15. Chwilę później, do bramki Niemek trafiła Karolina Kasprowiak. W 43 minucie bramkarkę Frankfurter HC pokonała Magdalena Nurska. W 50 minucie bramkarka klubu z Niemiec efektownie obroniła silny rzut Malwiny Hartman, która była w sytuacji „sam na sam”. Na pięć minut przed końcem meczu MKS prowadził 29:19. W ostatecznym rozrachunku piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno wygrały z Frankfurter HC 32:22, a MVP w zwycięskim zespole została wybrana wracająca do wysokiej formy sprzed kontuzji Milena Kaczmarek.