„Pszczółki” przegrały z Młynami Stoisław Koszalin

2022-10-22

Piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno pomimo ambitnej postawy w pierwszej połowie ostatecznie dość wyraźnie przegrały w sobotę, 22 października z Młynami Stoisław Koszalin. To już kolejna porażka „Pszczółek” w obecnym sezonie Superligi.

Gnieźnieńskie szczypiornistki wciąż bez zwycięstwa w tegorocznym, debiutanckim sezonie Superligi. Tym razem lepsza od MKS-u okazała się drużyna Młynów Stoisław Koszalin. Pomimo niezłej gry w pierwszej  połowie, kiedy to gnieźnianki przegrywały zaledwie jednym trafieniem – w drugiej części gra „Pszczółek” się posypała i ostatecznie Młyny wygrały 30:20.

Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny z Koszalina okazała się Kristina Kubisova (8 bramek). Dla gnieźnianek najwięcej rzuciła Magdalena Nurska (6 bramek).

Młyny Stoisław Koszalin - MKS PR URBIS Gniezno 30:20 (11:10)

Najwięcej bramek:
Młyny Stoisław Koszalin: Kristina Kubisova – 8.
MKS PR URBIS Gniezno: Magdalena Nurska – 6.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Daria Konieczna, Dominika Hoffmann (bramkarki) – Karolina Kasprowiak, Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Oliwia Kuriata, Magdalena Widuch, Milena Kaczmarek, Sandra Guziewicz, Magdalena Nurska, Malwina Hartman, Martyna Matysek, Justyna Świerżewska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.