„Pszczółki” rozgromiły Eneę PR Poznań

2023-08-26

Piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno udanie rozpoczęły rozgrywany w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza pewnie i wysoko pokonując zespół Enei Piłki Ręcznej Poznań.

Po czterech minutach spotkania „Pszczółki” prowadziły 3:0. Poznanianki pierwsze trafienie zaliczyły minutę później, a jego autorką była Anna Grzona. Gnieźnianki szybko jednak odpowiedziały. W 6 minucie, w słupek poznańskiej bramki trafiła Malwina Hartman. Kilkanaście sekund później, bramkę dla MKS-u zdobyła nowa zawodniczka Klubu, Nikola Szczepanik i było 6:1. W 11 minucie, gola dla „Pszczółek” rzuciła Żaneta Lipok. W 13 minucie, po stracie piłki w środku pola przez poznanianki, bramkę dla zawodniczek z Gniezna zdobyła Justyna Świerżewska  i było już 11:1. W 18 minucie, rzutu karnego dla MKS-u nie wykorzystała Monika Łęgowska. Po dwudziestu minutach „Pszczółki” prowadziły 16:1. W 22 minucie, drużyna z Poznania zdobyła dopiero drugą (!) bramkę w meczu. W odpowiedzi, do bramki trafiła Magdalena Widuch. Trzy minuty później, gnieźnianki prowadziły 20:5. Do przerwy, na tablicy wyników był rezultat 24:6 dla „Pszczółek”.

Na początku drugiej połowy, w słupek bramki drużyny z Poznania trafiła Żaneta Lipok. W 32 minucie, trafienie dla Enei zaliczyła Olesia Parandii. Minutę później, na listę strzelczyń w zespole poznańskim wpisała się Milena Boruń. W 37 minucie, piłkarki ręczne z Grodu Lecha prowadziły 27:11. Kilkanaście sekund później, bramkę dla Enei rzuciła Olesia Parandii. W 40 minucie, bramkę dla „Pszczółek” zdobyła Żaneta Lipok. W 45 minucie, na tablicy wyników było 32:15. W 48 minucie, po bramce Marty Giszczyńskiej, gnieźnianki prowadziły 35:15. W 52 minucie, bramkę dla Enei zdobyła Olia Shliukhina. Gnieźnianki szybko jednak odpowiedziały bramką. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania było 39:16 dla MKS-u. Ostatecznie „Pszczółki” wygrały z Eneą Piłką Ręczną Poznań 40:18.

-Zdawaliśmy sobie sprawę, że zespół z Poznania jest na zupełnie innym etapie przygotowań także nie spodziewaliśmy się mocnej przeprawy z tym zespołem. Przećwiczyliśmy różne warianty gry w obronie. Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań do sezonu. Zostało raptem półtorej tygodnia także szlifujemy takie już detale, które musimy jeszcze gdzieś tam poprawić. –powiedział po meczu trener MKS-u PR URBIS Gniezno, Robert Popek.

MKS PR URBIS Gniezno-Enea Piłka Ręczna Poznań 40:18 (24:6)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Żaneta Lipok-6.
Enea Piłka Ręczna Poznań: Wiktoria Niziałek-4.

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Aleksandra Hypka, Antonina Cieślak (bramkarki)-Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska, Zofia Bartkowiak, Karolina Chojnacka, Nikola Szczepanik, Maria Tanaś, Oliwia Kuriata, Magdalena Widuch, Żaneta Lipok, Magdalena Nurska, Malwina Hartman, Martyna Matysek, Justyna Świerżewska, Weronika Wabińska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.