Puchar dla tenisistek Stelli Gniezno!

2014-01-19

Oprócz meczu I ligi, jeszcze bardzo dużo działo się w ten weekend przy tenisowych stołach. W sobotę odbył finał wojewódzki Pucharu Polski kobiet.

Oprócz meczu I ligi, jeszcze  bardzo dużo działo się w ten weekend przy tenisowych stołach.
W sobotę odbył finał wojewódzki Pucharu Polski kobiet. Zdecydowanie pierwsze miejsce zajął zespół Stelli Niechan I Gniezno pokonując kolejno: UKS Nałęcz Ostroróg 4:1, GLKS Orlęta Czacz 4:0 i w finale UKS TS Oborniki 4:1. Zespół wystąpił w składzie: Karolina Jeleniewska, Paulina Nowacka, Monika Jacek, Magda Wysocka i Roksana Wojtalak. Tym samym nasza drużyna otrzymała okazały Puchar i uzyskała awans do półfinałów centralnych.  Trzecie miejsce po zwycięstwie z GLKS Orlęta Czacz 4:1 uzyskał drugi zespół Stelli Niechan.


W niedzielę natomiast odbyły się kolejne mecze II ligi kobiet i III ligi mężczyzn. W meczach kobiet młody zespół rezerw bez problemu zdobył komplet punktów. Najpierw zwyciężając UKS Słowin Mrowino 9:1, potem LKTS Luboń 8:2. Nasz zespół w tych meczach grał w składzie: Sara Operman, Anita Chudy, Agata Klabińska, Sandra Wojtalak, Basia Jóźwiak i Roksana Wojtalak. Trener Eugeniusz Kruger mógł dać szansę gry wszystkim zawodniczkom.


Stella Niechan II Gniezno po dziesięciu kolejkach zdecydowanie prowadzi w tabeli z kompletem punktów.  Wyrównane mecze rozgrali nasi młodzi chłopcy w grupie mistrzowskiej III ligi.  Najpierw po dramatycznym meczu zremisowali z AZS II Poznań 5:5. Był to trudny mecz z doświadczonymi zawodnikami i remis cieszy, ponieważ po pierwszych grach goście prowadzili 3:1. Bardzo ważny był mecz z AZS UAM I Poznań, dotychczasowym liderem tabeli. Żeby walczyć dalej o awans do II ligi trzeba było wygrać. I tak się stało. Determinacja i waleczność zdecydowały o zwycięstwie 7:3. O dobrych wynikach zdecydowała min. zmiana par deblowych. Jakub Różak z Marcinem Chudym oraz  Filip i Rafał  Kujawa wygrali wszystkie gry deblowe. Znowu bardzo dobrze zagrali najmłodsi: Jakub Różak i Filip Kujawa.   


Kolejne mecze steliści rozegrają 2 lutego. 

 

Tadeusz Nowak + foto

 

 

Przypomnę iż Tadeusz Nowak gościć będzie w Studiu ITV Live SportGniezno - TUTAJ  we wtorek 21 stycznia o godzinie 19.oo, z którym Radosław Kossakowski omówi szczegółowo temat tenisa stołowego. Tadeusz Nowak bierze udział w plebiscycie na Trenera roku i za pośrednictwem naszej ITV Studia Live można będzie oddać na niego głos. Szczegóły plebiscytu - TUTAJ

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,puchar-dla-tenisistek-stelli-gniezno.html