Puchar Polski dla stellistek!!!

2016-02-02

W niedzielę 31 stycznia w Niechanowie rozegrano finał wojewódzki Pucharu Polski Kobiet i Półfinał Pucharu Polski Mężczyzn. Był to prawdziwy tenisowy maraton. W kategorii kobiet przy tenisowych stołach rywalizowały cztery najlepsze drużyny.

W pierwszej rundzie zespół gospodyń Stelli Niechan Gniezno pokonał UKS Nałęcz Ostroróg 4:0, a Polonia Śmigiel po wyrównanym meczu zwyciężyła MKTS Wartę Oborniki 4:3. W meczu finałowym podopieczne trenerów: Eugeniusza Krugera i Tadeusza Nowaka równie pewnie ograły zawodniczki ze Śmigla 4:0. Różnica poziomu zawodniczek pierwszej  a drugiej ligi była wyraźnie widoczna, pomimo, iż stellistki występowały bez liderki Pauliny Nowackiej . Nasz zespół w składzie: Monika Jacek, Magdalena Wysocka, Agata Klabińska i Anita Chudy wywalczył Puchar Polski edycji wojewódzkiej i awansował do Półfinałów Ogólnopolskich.   W meczu o trzecie miejsce dziewczyny Warty Oborniki pokonały zespół z Ostroroga 4:3.

Jednocześnie na innych stołach rywalizowały trzy drużyny męskie. Najpierw zdecydowanie najmłodszy zespół tych rozgrywek, Stelli Niechan Gniezno niespodziewanie wysoko przegrał z drużyną Nałecz Ostroróg 2:4. Fatalny był początek tego meczu, w którym swoje pierwsze gry przegrali młodzi stelliści: Jakub Różak, Filip Kujawa i Dawid Balcerzak. Dopiero w deblu nasi zawodnicy Jakub Różak i Dawid Balcerzak „wrócili do gry” pokonują Jakuba Cembrowicza i Bartosza Starostę 3:2. Potem Jakub Różak pokonał Miłosza Sobkowiaka 3:1, jednak Dawid Balcerzak nie dał rady Bartoszowi Staroście.
 W kolejnym meczu faworyt zespół TTS Trzemeszno pokonał zespół z Ostroroga 4:2.

Kiedy wszystko wydawało się już ułożone, drużyna Stelli rozpoczęła mecz z TTS Trzemeszno z ogromną determinacją. Jakub Różak pokonał Bartosza Polusa 3:2, Filip Kujawa wygrał z Danielem Welke 3:1. Dawid Balcerzak grając z najlepszym zawodnikiem turnieju Mateuszem Margrafem przegrywał 0:2 w setach. Zmiana strategii zmieniła przebieg spotkania na korzyść Dawida Balcerzaka i doprowadziła do stanu 2:2. Jednak szczęśliwie zdobytych kilka punktów na początku decydującego seta pozwoliły Mateuszowi Margrafowi wygrać. Kiedy w kolejnej grze deblowej Jakub Różak i Dawid Balcerzak pokonali doświadczona parę Margraf-Polus zrobiło się 3:1 dla stellistów. Ażeby wygrać cały turniej potrzebne było zwycięstwo 4:1. W decydującym meczu spotkali się liderzy obu drużyn: Jakub Różak i Mateusz Margraf. Mecz był bardzo wyrównany. Przy wyniku 2:1 w setach dla Margrafa, Jakub Różak w czwartym secie prowadził 8:4. Szkoda popsutych kilku kolejnych piłek przez Jakuba, co doprowadziło do zwycięstwa Mateusza Margrafa. W kolejnej grze Filip Kujawa dobrze grając pewnie pokonał Bartosza Polusa i tym samym Stella pokonała Trzemeszno 4:2. Tak więc wszystkie trzy drużyny miały identyczny stosunek meczy wygranych i przegranych 4:2. Dla wyłonienia zwycięzcy liczone były sety, i tutaj minimalnie najlepszy bilans miał zespół UKS Nałęcz Ostroróg przed TTS Trzemeszno i Stellą Niechan Gniezno.

Już za tydzień kolejne mecze ligowe. W Warszawie stellistki zagrają z silnym miejscowym zespołem Hals. Natomiast w Trzemesznie odbędzie się ważny mecz drugiej ligi męskiej pomiędzy miejscowym TTS i Stellą Niechan Gniezno.