Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – Gniezno 2017

2017-12-10

Od wczesnych godzin porannych hala sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Gnieźnie, w niedzielę 10 grudnia jest areną rozegranego tam Pucharu Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – Gniezno 2017

W niezwykle efektownej i widowiskowej dyscyplinie sportu jakim karate tradycyjne w Pierwszej Stolicy Polski bierze udział siedem drużyn reprezentujących następujące kluby karate: Klub Karate Tradycyjnego ,,Orzeł” Poznań, Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego ,,Orzeł” Września, Klub Karate Tradycyjnego ,,Shoto” w Pile, Akademia Karate Tradycyjnego Centrum Włocławek, Klub Karate Kontra Żary, Klub Sportowy Jaguar Krosno Odrzańskie i gospodarze turnieju Akademia Karate Tradycyjnego ,,Samuraj” Gniezno. 
 
Nim rozpoczęła się rywalizacja turniejowa na dwóch matach wyżej wymienionych zawodników z klubów karate. W szczególny sposób podziękowano i wyróżniona najlepszych zawodników AKT ,,Samuraj” Gniezno. W gronie tym znaleźli się miedzy innymi: Klaudia Piórek wielokrotna Mistrzyni Polski i Europy , Mistrzyni Świata , która w tym roku w Rumi podczas odbywających się tam Mistrzostw Europy w karate tradycyjnym zdobyła złoty medal . Ponadto Klaudia w tym samym czasie w rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan zdobyła trzy medale złoty, srebrny i brązowy w różnych konkurencjach. Oprócz Klaudii Piórek, wyróżniono również Aleksandrę Politowicz, Joanne Piórek , Wiktorię Łuczyńską, Natalię Szubę, Maję Barczak, Jakuba Zbierskiego i Sebastiana Kordela.
 
Organizatorem zawodów jest Akademia Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno.
 
Szersza relacja z tych zawodów z pełnymi wynikami już wkrótce.
 
Roman Strugalski + foto - Szersza relacja fotograficzna z turnieju - TUTAJ
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,puchar-wielkopolski-w-karate-tradycyjnym-gniezno-2017.html