Puchary mistrzostw powiatu gnieźnieńskiego rozdane !

2016-11-29

Przed rozpoczęciem kolejnego tegorocznego turnieju brydżowego par miała miejsce uroczystość wręczenia pucharów czołowym parom zakończonych Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w brydżu sportowym zorganizowanych przez Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż a rozgrywanych pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej.

Mistrzem powiatu gnieźnieńskiego została para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski. I wicemistrzem duet Stanisław Michałowski – Paweł Siwiński a II wicemistrzem para Robert Górny – Rajmund Wiśniewski. Starosta zadeklarowała patronat nad przyszłorocznymi mistrzostwami oraz propagowanie brydża wśród młodzieży.

Po raz 48 w tym roku, w miniony poniedziałek  28 listopada każda z 12 startujących w turnieju par reprezentujących sekcje brydża sportowego, Gorzowa, Poznania, Rogowa, Trzemeszna i Gniezna rozegrała w restauracji „Nest” przy ulicy Sobieskiego, 22 wcześniej roztasowanych rozdań. Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny - najbardziej popularne zawody brydżowe w kraju. Tym razem po raz piąty w tym roku najlepszą formę podczas turnieju zademonstrował duet Andrzej Chudy – Marek Piechociński (Chaos Gniezno), który uzyskał wynik 66,36 procent. Drugą lokatę z dorobkiem 64,09 procent zajęła para  Stanisław Michałowski (niezrzeszony) – Paweł Siwiński (Kartel Gorzów Wlkp).Trzecie miejsce z rezultatem 58,64 procent zajęła para Jan Jarmuż (Forta Rogowo) - Rafał Mikołajczak (Lokator Gniezno) a czwarte nagrywając 53,64 procent duet  Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań). Piąte miejsce z wynikiem 48,18 procent zajęła para  Zbigniew Hęćka – Jerzy Pawełczak (PAB Poznań/Trzemeszno). Szóstą lokatę z rezultatem 47,73 wywalczyła para Leszek Nowakowski (Forta) – Piotr Serkowski (niezrzeszony).

Kolejny turniej brydżowy par rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek 5 grudnia o godzinie 17,15 w restauracji „Nest” przy ulicy Sobieskiego 20. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie – zachęca do udziału w poniedziałkowych turniejach „kółkowiczów” oraz uczniów szkół, studentów gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.