Punkt Kępna w Gnieźnie

2023-02-05

Po wyrównanym meczu w niedzielę 5 lutego piłkarki ręczne MKS-u PR Velux II Gniezno, we własnej hali przy ulicy Sportowej 5 straciły pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach II ligi wygrywając dopiero po rzutach karnych z SPR Kępno.

Początek meczu był wyrównany. Po pięciu minutach, na tablicy był wynik 3:3. Po trafieniu Pauliny Skowrońskiej, na prowadzenie wysunęły się szczypiornistki z Kępna. W 10 minucie, przyjezdne prowadziły już 6:3. W 12 minucie, kontaktową bramkę dla MKS-u zdobyła Aleksandra Śmigowska. W 15 minucie, po bramce Weroniki Wabińskiej było 6:6. W 18 minucie, przy stanie 7:6 dla SPR Kępno rzutu karnego nie wykorzystała Karolina Trepner. W 21 minucie, bramkę dla Kępna zdobyła Paulina Skowrońska i było 6:9. W 25 minucie, trafienie dla MKS-u zaliczyła Weronika Wabińska. W 28 minucie, po bramce Julii Skoczeń był remis 11:11. Do przerwy gnieźnianki przegrywały z SPR Kępno 13:14.

Początek drugiej połowy należał do gnieźnianek. W 35 minucie, po bramce Marii Tanaś MKS  prowadził 17:15. W 41 minucie, miejscowe prowadziły 19:16. Minutę później, po trafieniu Ewy Nowickiej zawodniczki SPR Kępno doszły MKS na jedną bramkę (18:19). W 45 minucie, bramkę dla gnieźnianek zdobyła Maria Tanaś. Minutę później, kępnianki wyrównały. W 50 minucie, bramkę dla Kępna zdobyła Paulina Skowrońska i było po 24. Minutę później, za sprawą trafienia Weroniki Wabińskiej na prowadzenie wyszły szczypiornistki MKS-u. Na pięć minut przed końcem, szczypiornistki z Gniezna prowadziły 27:26. Wynik spotkania w regulaminowym czasie gry brzmiał 29:29 i o wygranej miały zadecydować rzuty karne, które ostatecznie 3:1 wygrały miejscowe.

-Dzisiaj popełniłyśmy dużo błędów. To niestety nie pomogło nam, ale dzięki końcówce w której już postawiłyśmy mocną obronę i karnych, które po dobrej obronie bramkarki i skutecznych rzutach, udało nam się wygrać. –powiedziała  po meczu zawodniczka MKS-u PR Velux II Gniezno, Paulina Musiał.

MKS PR Velux II Gniezno-SPR Kępno 29:29 k. 3:1

Najwięcej bramek:
MKS PR Velux II Gniezno:
Weronika Wabińska, Aleksandra Śmigowska-po 6.
SPR Kępno: Ewa Nowicka-7.

Skład MKS-u: Alina Ruda (bramkarka)-Agata Alwin, Maja Schlabs, Weronika Wabińska, Zofia Bartkowiak, Julia Skoczeń, Kinga Piotrowska, Agata Szymańska, Paulina Musiał, Maria Tanaś, Maja Brząkała, Marta Łachowska, Aleksandra Śmigowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u są: Robert Popek, Roman Solarek oraz Przemysław Śmigowski.