Punkty były blisko! Porażka juniorów starszych Mieszka Gniezno w Poznaniu

2014-11-09

Juniorzy starsi Mieszka Gniezno przegrali w sobotę 8 listopada w Poznaniu w 12 kolejce Ligii Wojewódzkiej z juniorami Poznańskiej 13-tki 1-2. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Dominik Jabkiewicz. Pomimo porażki za ten występ należą się gnieźnianom duże brawa a gdyby dopisało trochę szczęścia to goście mogli zdobyć w Poznaniu punkty.

Do Poznania biało-niebiescy udali się w bardzo odmłodzonym składzie z 12 juniorami młodszymi i aż z pięcioma debiutantami. Jak się okazało nie było to wcale osłabienie zespołu a wręcz przeciwnie. Z biegiem gry zespół grał coraz lepiej a ostatnie minuty to był napór na bramkę gospodarzy niestety zakończony zdobyciem tylko jednej bramki.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem poznaniaków 1-0 a bramkę gospodarze strzelili w 19 minucie po błędzie obrońców Mieszka którzy pozostawili w polu karnym bez opieki zawodnika 13-tki który pewnie pokonał Mikołaja Miczyńskiego. W tej części gry goście dwukrotnie zagrozili bramce poznaniaków za sprawą duetu Dominik Jabkiewicz - Mikołaj Danielewicz. Raz ten pierwszy dogrywał w pole karne ale Danielewicza w ostatniej chwili uprzedził obrońca a drugi raz Danielewicz idealnie podał do Jabkiewicza który z 10 metra strzelił minimalnie niecelnie.

Druga połowa mogła zacząć się wyśmienicie dla gnieźnian gdyż już w 30 sekundzie Krystian Jabłoński wbiegł z piłką w pole karne i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Niestety z tej potyczki zwycięsko wyszedł golkiper 13-ki. Jednak ta sytuacja pokazała że goście będą walczyć o zdobycie punktów i tanio skóry nie sprzedadzą. Ale skuteczniejsi okazali się poznaniacy którzy w 73 strzelili drugą bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego z 18 metra. W 80 minucie indywidualną akcją popisał się Mateusz Pawłowski który został sfaulowany w polu karnym a pewnym egzekutorem jedenastki został Dominik Jabkiewicz.

Ostatnie 10 minut to próby gości doprowadzenia do remisu, kilka rzutów rożnych i wolnych jednak bez powodzenia. Najlepsza sytuacja była po akcji Jabkiewicza który minął kilku zawodników, wbiegł w pole karne ale zabrakło mu zimnej krwi aby dokładnie dograć piłkę do partnerów.

A za tydzień ostatni mecz w rundzie jesiennej. Juniorzy Mieszka będą podejmować swoich rówieśników z Polonii Leszno i będzie to bardzo ważny mecz dla obydwu zespołów.