Punkty zostały w Łubowie!

2021-09-05

W niedzielę 5 września zespół Formatonu Piast Łubowo, zainaugurował przed własną publicznością nowy sezon 2021/2022 w rozgrywkach wielkopolskiej A klasie PRORON grupie 4.

Podopieczni Marcina Sporakowskiego podejmowali tego dnia w ramach drugiej kolejki ligowej zespół Lasu Puszczykowo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem łubowian w stosunku 4:1.

Co do samego pojedynku piłkarskiego pomiędzy Formatonem Piast Łubowo a Lasem Puszczykowo. To od początku łubowianie prowadzili grę szukając długich zagrań za linię obrony przeciwnika. Pierwszą bramkę dla miejscowych w 20 minucie zdobył Sławomir Kasprzak, który po rzucie rożnym wykonywanym przez Maksymiliana Sikorskiego wykorzystał zamieszanie w polu karnym i na raty pokonał bramkarza drużyny przyjezdnej. Prowadzenie Formatonu Piast Łubowo na 2:0  w 30 minucie strzałem z rzutu wolnego z około 25 metra podwyższył Mateusz Ciężki. Na tym jednak Łubowianie nie spoczęli i ciągle szukali drogi do bramki przeciwnika. Bramkę do szatni zdobył przed przerwą ponownie Sławomir Kasprzak, który pokonał bramkarza gości tym razem niskim strzałem z rzutu wolnego. Na przerwę Formaton Piast Łubowo schodził prowadząc 3:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła drużyna przyjezdna, która wykonała wysoki pressing na części boiska gospodarzy i zdobyła bramkę na 3:1.  Po kilku chwilach z rzutu rożnego dośrodkowywał świetnie dysponowany tego dnia Kasprzak, a jego podanie „na nos” wykorzystał Jacek Nowak. Wynik 4:1 utrzymał się do końca spotkania, dzięki czemu Formaton Piast Łubowo świętować pierwsze zwycięstwo tego sezonu na swoim terenie!

Ponadto cała drużyna Formatonu Piast Łubowo pragnie złożyć serdeczne życzenia Panu Ryszardowi Filipiakowi, który wspierał drużynę swoją obecnością i dopingiem w dniu swoich urodzin! Wszystkiego Najlepszego Panie Rysiu!

Skład Piasta: Kierzek - Kluczyński, Nowak, Zięba, Sikorski - Kierzek, Kasprzak - Różycki, Wasielewski, Ciężki – Dzieńkowski

Z ławki wchodzili: Puglisi, Jabkiewicz, Wolniewicz, Wiśniewski, Figas, Karpiński

Formaton Piast Łubowo/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TURAJ