PZPN wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski

2018-07-12

W wydanym dziś komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformowano, że Zarząd PZPN podjął decyzję o wyborze nowego trenera kadry narodowej mężczyzn.

Po nieudanym występie na mundialu w Rosji do dyspozycji zarządu oddał się dotychczasowy szkoleniowiec Adam Nawałka. Ostatecznie podjęta została decyzja o jego rezygnacji (mimo, że był przygotowany nowy kontrakt dla dotychczasowego selekcjonera).

Nowym trenerem Biało-Czerowonych będzie Jerzy Brzęczek. Mający obecnie 47 lat  był kapitanem reprezentacji Polski, Został srebrnym medalistą olimpijskim  podczas igrzysk w  Barcelonie w 1992 roku. W seniorskiej reprezentacji Polski zaliczył 42 występy zdobywając cztery bramki..  Występował w wielu klubach ekstraklasy grając m.in. Olimpii Poznań i Lechu Poznań, z którym zdobył mistrzostwo Polski, a także Górniku Zabrze, GKS Katowice i Polonii Bytom. Grał także w zespołach zagranicznych w  Austrii i Izraelu,


Karierę trenerską rozpoczął w 2009 roku prowadząc drużyny:  Rakowa Częstochowa, Lechii Gdańsk i GKS Katowice. Od 2017 roku jest szkoleniowcem Wisły Płocki, która omal nie zakwalifikowała się do europejskich pucharów. Zbierając dobre recenzje za pracę w Płocku Jerzy  Brzęczek jeszcze przed zakończeniem rozgrywek przedłużył kontrakt z tamtejszym klubem, ale w tej sytuacji zarząd Wisły będzie musiał poszukać nowego szkoleniowca.

 

Radosław Kossakowski + foto

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,pzpn-wybral-nowego-selekcjonera-reprezentacji-polski.html