Rehabilitacja Czarnych Czerniejewo w Dolsku

2016-11-05

W sobotę 5 listopada swoje przedostatnie spotkanie ,mistrzowskie w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 w ramach poznańskiej klasy A grupy 1 rozegrali piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Po ostatnich dwóch wpadkach jedynego przedstawiciela z powiatu gnieźnieńskiego w tej klasie piłkarskiej, kiedy to zespół Czarnych Czerniejewo liderujący w swojej grupie uległ najpierw na wyjeździe AVI Kamionki 6:2 oraz u siebie Clescevii Kleszczewo 3:2. Na swoje przedostatnie spotkanie mistrzowskie tej jesieni zespół z Czerniejewa udał się do Dolska gdzie zmierzył się z miejscowa ekipą Zawiszy. Czerwono-czarni, w pełni zrehabilitowali się za wcześniejsze dwie porażki z rzędu pokonując swojego przeciwnika w stosunku 4:2 prowadząc z nim do przerwy 2:0 po dwóch golach samobójczych piłkarzy z Dolska. Pierwsza bramkę samobójczą gospodarze strzelili sobie w 10 minucie po dośrodkowaniu Patryka Malingera i próbie wybicia piłki dośrodkowanej w własne pole karne, która adresowana była do Macieja Lisieckiego. Drugi raz zawodnik drużyny miejscowej pokonał swojego bramkarza w 30 minucie, kiedy to po sytuacji sam na sam Macieja Lisieckiego i obronionej piłki przez golkipera gospodarzy zawodnik nadbiegający do niej zamiast wybić ją poza plac gry to skierował ją do własnej bramki.

Po zmianie stron obu drużynom udało się zdobyć łącznie jeszcze cztery gole po dwa przez oba zespoły. Najpierw gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie zespołu z Czerniejewa do 2:1 zdobyli gospodarze w 50 minucie. Dwie kolejne bramki były już autorstwa podopiecznych Macieja Lisieckiego.  W 65 minucie prowadzenie swojego zespołu po podyktowanym rzucie karnym i wcześniejszym faulu na Macieju Lisieckim podwyższył na 3:1 sam poszkodowany. A w 78 minucie po golu zdobytym po asyście Bartosza Kozioła i uderzeniu piłki z powietrza, która zatrzepotała w siatce bramki gospodarzy po uderzeniu jej z 9 metra przez Macieja Lisieckiego zespół z Czerniejewa prowadził już 4:1. Końcowy wynik jednak tego spotkania został ustalony w 82 minucie meczu. W polu karnym Czarnych Czerniejewo faulował jednego z piłkarzy gospodarzy Bartosz Kubalewski. Sędziemu prowadzącemu ten mecz nie pozostało nic innego jak podyktowanie rzutu karnego na korzyść gospodarzy, którego zresztą zamienili na gola ustalając nim wynik sobotniej potyczki piłkarskiej na 4:2 dla Czarnych Czerniejewo. Po tej wygranej i wcześniejszych dziewięciu zwycięstwach można stwierdzić śmiało że przed  ostatnim meczem tej jesieni mistrzem rundy zasadniczej sezonu 2016/2017 została drużyna Czarnych Czerniejewo, która przed ostatnią kolejką ligową ma zgromadzonych na swoim koncie 30. oczek i wyprzedza w ligowej tabeli drugą Stellę Luboń z 25. punktami

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Perek (46’ Jakub Kapsa), Mateusz Kuliński, Bartosz Kubalewski, Alan Tomaszewski, Piotr Cyrulewicz, Dominik Jabkiewicz, Patryk Malinger (35’ Zbigniew Stuczyński), Damian Jalowski (62’ Bartosz Kozioł), Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki.

Czarni Czerniejewo, rundę sezonu zasadniczego 2016/2017 zakończą meczem na własnym trenie podejmując w dniu 11 listopada o godzinie 13.30 zespół rezerw Warty Śrem.