Rehabilitacja Szczypiorniaka. Tęcza pokonana

2020-03-07

Po dwóch, nieco pechowych porażkach ze Stalą II Gorzów Wlkp. i Startem Konin tym razem gnieźnieńskie „Wilki” wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i pokonały w sobotę 7 marca w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 młodą drużynę Tęczy Folplast II Kościan.

Na początku meczu rzut Szymona Sobańskiego obronił Adam Kustosz. W 2 minucie Szczypiorniak wyszedł na prowadzenie. Minutę później, Tęcza wyrównała. Kilkanaście sekund później, „Wilki” przeprowadziły akcję, po której bramkę zdobył Szymon Sobański. W 3 minucie w słupek gnieźnieńskiej bramki trafił Bartosz Dziubała. W odpowiedzi „Wilki” podwyższyły wynik na 3:1. W 9 minucie rzut karny wykonywany przez Jędrzeja Kaniewskiego obronił Piotr Wolny. W 11 minucie na listę strzelców w Szczypiorniaku wpisał się Marcin Grzelak, jednak Tęcza szybko odpowiedziała. Dwie minuty później,  drużyna z Gniezna prowadziła 5:4 po bramce Michała Ostrowskiego. Później, jednak to przyjezdni zdobyli dwa gole wychodząc na prowadzenie. W 15 minucie na 7:5 dla Tęczy podwyższył Dawid Grzesiak. Pół minuty później, gnieźnianie zdobyli kontaktową bramkę. W 17 minucie było 7:7, a gola zdobył Rafał Siudeja. W 19 minucie Tęcza objęła prowadzenie po bramce Dawida Grzesiaka. Pół minuty później, wyrównał z rzutu karnego Szymon Sobański. W 21 minucie po bramce Rafała Siudei „Wilki” prowadziły 9:8. Minutę później, sytuację „sam na sam” z Adamem Kustoszem wykorzystał skuteczny Szymon Sobański. W 23 minucie rzut karny w zespole Tęczy przestrzelił  Jacek Idziak. W 26 minucie bramkę dla drużyny z Kościana zdobył Bartosz Dziubała. W 28 minucie dla Szczypiorniaka trafił  Maciej Bałdyga. Do przerwy „Wilki” prowadziły 12:11.

W 32 minucie w słupek bramki Tęczy trafił młody Marcel Światłowski. Minutę później, prowadzenie „Wilków” podwyższył Karol Kędziora. Na początku drugiej połowy bramkę zdobył też Rafał Siudeja. W 37 minucie Piotr Wolny obronił rzut karny wykonywany przez Bartosza Dziubałę. W 40 minucie Szczypiorniak prowadził 17:15. Po chwili, „Wilki” zdobyły bramkę. W 42 minucie było 19:17 dla gnieźnian. Trzy minuty później, bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Michał Ostrowski. W 46 minucie było 21:18 dla „Wilków”. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Szczypiorniak prowadził 23:19. W 52 minucie po trójkowej akcji drużyny z Gniezna obok słupka rzucał Adam Kniaź. Na cztery minuty przed końcem Szczypiorniak prowadził już 26:20. Pół minuty później, bramkę dołożył Michał Ostrowski. W 59 minucie rzut karny wykonywany przez Kacpra Ostrowskiego obronił Jakub Jackowski Ostatecznie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno pokonał Tęczę Folplast II Kościan 29:23.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Tęcza Folplast II Kościan 29:23 (12:11)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Szymon Sobański, Przemysław Gadecki-po 6.
Tęcza Folplast II Kościan: Dawid Grzesiak-8.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Dariusz Zarzycki (bramkarze)-Szymon Sobański, Maciej Kapella, Marcin Grzelak, Marcel Światłowski, Rafał Siudeja, Michał Ostrowski, Karol Kędziora, Zbigniew Łuczak, Adam Kniaź, Przemysław Gadecki, Maciej Bałdyga, Damian Stempuchowski, Kacper Ostrowski, Bartosz Miemietz (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Michał Grubczak.