Rehabilitacja Szczypiorniaka. „Wilki” pokonały Start Konin!

2019-11-10

W niedzielę, 10 listopada swój mecz w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn rozegrali piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gniezno, którzy wysoko pokonali w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 drużynę Startu Konin, w pełni rehabilitując się za porażkę w poprzedniej kolejce ze Stalą II Gorzów.

Po pięciu minutach na tablicy wyników było po 1. Minutę później bramkarza gnieźnieńskich „Wilków”  pokonał Marcel Urbański. Odpowiedź gnieźnian była jednak natychmiastowa. Dalsze fragmenty meczu to gra bramka za bramkę. Po pierwszych dziesięciu minutach spotkania było 4:3 dla gości. Chwilę później dobrej sytuacji przed bramkarzem Startu nie wykorzystał Rafał Siudeja.  W 11 minucie żółtą kartką w zespole „Wików” ukarany został Przemysław Gadecki. W 13 minucie na 5:3 dla Startu Konin podwyższył Marcel Urbański. Po chwili jednak kontaktową bramkę dla miejscowych zdobył Szymon Sobański. W 15 minucie ponownie dla gnieźnian trafił Szymon Sobański, a Szczypiorniak przegrywał 5:6. Minutę później, po podaniu przez całe boisko sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Marcel Światłowski. W 18 minucie Dariusza Zarzyckiego pokonał skuteczny w tym meczu Marcel Urbański i na tablicy wyników był remis 7:7. Akcję później „Wilki” prowadziły po golu Szymona Sobańskiego. Prowadzenie piłkarzy ręcznych z Grodu Lecha podwyższył w 20 minucie Maciej Bałdyga. Minutę później w słupek bramki Startu Konin trafił Przemysław Gadecki będąc jednak przy tym faulowany. Rzut karny na bramkę zamienił Maciej Bałdyga. W 22 minucie gola dla Szczypiorniaka zdobył Damian Stempuchowski, a zawodnicy z Gniezna prowadzili 11:8. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy meczu „Wilki” prowadziły  13:9. W 27 minucie bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Rafał Siudeja. Do przerwy na tablicy wyników był rezultat 15:13 dla Szczypiorniaka Gniezno.

Zaraz po przerwie prowadzenie „Wilków’” podwyższył Adam Kniaź zdobywając dwie bramki z rzędu. W 33 minucie Dariusz Zarzycki obronił rzut karny wykonywany przez Marcela Urbańskiego. Minutę później Szczypiorniak prowadził18:13,  a gola zdobył Karol  Kędziora. Kilka akcji później bramkarza Startu bezskutecznie próbowali pokonać Marcel Światłowski i Adam  Kniaź. W 36 minucie dopiero pierwszą bramkę dla Startu Konin w drugiej części gry zdobył Jakub Kujawiński. W odpowiedzi trafienie dla „Wilków” zanotował Przemysław Gadecki. W 40 minucie meczu gracze klubu z Gniezna prowadzili 20:15. W 42 minucie bramkarz Szczypiorniaka obronił silny rzut Tomasza Lorenckiego. Trzy minuty później bramkę dla zespołu z Pierwszej Stolicy zdobył młody wychowanek Akademii Szczypiorniaka Gniezno-Marcel Światłowski (rocznik 2004). Po piętnastu minutach drugiej połowy „Wilki” prowadziły ze Startem Konin 23:16. W 50 minucie Szczypiorniak prowadził 26:17. W 53 minucie po szybkiej akcji przyjezdnych gola zdobył Marcel Urbański. Na pięć minut przed zakończeniem meczu „Wilki” prowadziły 28:19, a na dodatek znakomicie w ich bramce spisywał się Dariusz Zarzycki. W 58 minucie bramkę dla zawodników z Gniezna zdobył…trener Kamil Hanuszczak, który jednocześnie był w tym meczu jednym z zawodników gnieźnieńskiej drużyny. Ostatecznie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno pokonał Start Konin 31:20.

-Na pewno liczą się trzy  punkty. To jest dla nas najważniejsze. Co do jakości samego meczu to tutaj pozostawia to wiele do życzenia, ponieważ może i sam wynik nie odzwierciedla tego co było, ale tak naprawdę poprawnie zagraliśmy ostatnie dwadzieścia minut. Początek meczu był słaby w naszym wykonaniu ze względu na dużą ilość błędów własnych które staramy się wyeliminować, ale jak widać potrzebujemy trochę ogrania i to wpłynęło na to, że pierwsza połowa skończyła się niewielkim naszym prowadzeniem. W drugiej połowie mocniej stanęliśmy w obronie i to pozwoliło nam odskoczyć przeciwnikowi.-powiedział po meczu trener Szczypiorniaka, Kamil Hanuszczak.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Start Konin 31:20 (15:13)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Szymon Sobański, Karol Kędziora, Maciej Bałdyga oraz Patryk Szymkowiak-po 4.

Start Konin: Marcel Urbański-7.

Skład Szczypiorniaka: Dariusz Zarzycki (bramkarz)-Szymon Sobański, Maciej Kapella, Maciej Bałdyga, Marcin Grzelak, Patryk Szymkowiak, Marcel Światłowski, Adam Kniaź, Rafał Siudeja, Karol Kędziora, Zbigniew Łuczak, Maciej Elminowski ,Bartosz Miemietz, Przemysław Gadecki, Damian Stempuchowski, Kamil Hanuszczak (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Kamil Hanuszczak.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ