Remis był w zasięgu ręki a jest porażka jedną bramką

2024-02-10

Po trzech dniach odpoczynku kiedy to zespół seniorów Mieszka Gniezno, rozegrał w ramach przygotowań do rundy rewanżowej wielkopolskiej IV ligi ARDBUD sezonu 2023.2024 nieplanowany w środę 7 lutego u siebie mecz kontrolny z piątoligowym zespołem Zjednoczonych Trzemeszno wygrywając go 4:3.

W sobotę 10 lutego zgodnie z wcześniejszym przygotowanym harmonogramem meczów kontrolnych w ramach przygotowań do rundy wiosennej 2023/2024 podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasz Bzdęgi udali się do Ośrodka Treningowego Akademii Lech Poznań w Popowie pod Wronkami gdzie byli pod tak zwanym ,,balonem” podejmowani przez juniorów starszych Lecha Poznań przygotowujących się do startu wiosennego w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Obu  drużynom dane było już rywalizować dwukrotnie pomiędzy sobą w okresie przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2021/2022 oraz 2022/2023.  W Popowie pod Wronkami gdzie doszło do pierwszego spotkania 12 lutego 2022 na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą pod tak zwanym ,,balonem” lepszymi okazali się seniorzy Mieszka Gniezno ogrywając wtedy juniorów starszych Lecha Poznań w stosunku 3:2. W drugie konfrontacji piłkarskiej w Popowie, pomiędzy obiema drużynami, do której doszło w dniu 21 stycznia 2023 tym razem zdecydowanie lepszymi okazali się juniorzy starsi Lecha Poznań wygrywając spotkanie z seniorami Mieszka Gniezno w stosunku 4:1. Wszyscy przed trzecią konfrontacja zimową  w okresie przygotowawczym tym razem oba zespoły do rundy rewanżowej sezonu 2023/2024 zadawali sobie pytanie czy gnieźnianom uda się tym razem pokonać juniorów starszych Lecha Poznań a co za tym idzie zrewanżować im się za porażkę z 2023 roku. Do takiego scenariusza nie doszło gdyż juniorzy starsi Lecha Poznań drugi raz z rzędu okazali się lepszym zespołem pokonując drużynę seniorów Mieszka Gniezno tym razem 2:1.

Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli już w 12 minucie po golu zdobytym przez Filipa Warcielaka, który piłkę w bramce gnieźnian strzeżonej przez golkipera Testowanego1 zdobył uderzeniem z 16 metra po tym jak piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wpadła w przeciwległy jej róg. Gnieźnianie mogli doprowadzić do remisu w 37 minucie, kiedy to Adam Konieczny znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Tutaj jednak górą był golkiper miejscowych wybijając uderzoną piłkę z bliskiej odległości na rzut różny. Wynik ten mimo przewagi na boisku juniora starszego Lecha Poznań, utrzymał się do końca pierwszej połowy przez co podopieczni Bartosza Bochińskiego na przerwę schodzili prowadząc 1:0. W drugiej połowie zgodnie z przypuszczeniami duet trenerki Mieszka Gniezno, dokonał kilu zmian w wyjściowej jedenastce. Gra biało-niebieskich od początku drugiej połowy wyglądała znacznie lepiej niż to było w pierwszej części sobotniego spotkania kontrolnego co przyniosło efekt w postaci zdobytej bramki kontaktowej. W 55 minucie bowiem gnieźnianie doprowadzili do stanu 1:1. Zagraną piłkę wzdłuż pola karmnego gospodarzy przez Damiana Garstkę, na bramkę zamienił w ekipie Mieszka Gniezno nasadnik tej drużyny Tomasz Kaźmierczak pakując piłkę do bramki swojego rywala z odległości 8 metra. I kiedy wydawało się że remisem zakończy się to sobotnie spotkanie kontrolne w Popowie. Młodzi Lechici w 80 minucie zdobyli gola na wagę zwycięstwa 2:1. Bramkę na swoim koncie zapisał w zespole juniora starszego Lecha Poznań pokonując tym samym  golkipera Mieszka – Patryka Szafrana z 4 metra Wojciech Szymczak.

Terasz zespół Mieszka Gniezno, czeka kolejny mecz kontrolny. 17 lutego gnieźnianie zmierzą się z trzecioligowym Sokołem Kleczew. W dniu dzisiejszym nie wiadomo gdzie do tego meczu dojdzie oraz jaka jest planowana jego godzina.

Wyjściowa jedenastka Mieszka Gniezno: Testowany 1, Garstka, Paschke, Urbaniak, Franczak, Wolkiewicz, Zimmer, J. Hoffmann, Konieczny, Drzażdzyński

Rezerwa: Szafran, Testowany2, Steinke, Ławniczak, K. Hoffmann, Pepliński, Kaźmierczak, Poterski