Remis Fałkowa z Łubowem w derbach powiatu gnieźnieńskiego

2021-05-23

Do bardzo ciekawego i zaciętego spotkania doszło w Fałkowie, w którym w ramach 22 kolejki wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3, w którym miejscowy FAS KS podejmował w niedzielę 23 maja w spotkaniu derbów powiatu gnieźnieńskiego zespół Formatonu Piast Łubowo.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 3:3 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Przypomnijmy iż jesienne spotkanie Formaton Piast Łubowo przegrał na własnym trenie wysoko 1:7 i w tamtym meczu zdecydowanie lepszą drużyną był obecny lider tabeli.

Co do samego meczu derbowego FAS KS Fałkowo z Formatonem Piast Łubowo. To szybko na prowadzenie 1:0 wyszedł zespół z Łubowa a było to w 6 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Tobiasza Garstki wykończył Jakub Kierzek zdobywając gola dla zespołu z Łubowa. Gra rywala, który jesienią zdominował mecz i grał piłką dziś ograniczała się do wymieniania podań między obrońcami i zagrywanie długiej piłki za plecy obrońców z Łubowa, gdzie świetnie radzili sobie defensorzy Piasta. Poszukując kolejnej bramki dla  zespołu Formatonu uderzał Maciej Adamski (niecelnie) i Tobiasz Garstka (bramkarz przeniósł piłkę nad nad poprzeczką). Gospodarze odpowiadali po rzutach różnych, jednak albo uderzali obok bramki albo w obronie dobrze ustawieni byli zawodnicy Piasta. W 37 minucie ręką w polu karnym zagrał obrońca Fałkowa, a jedenastkę wykorzystał Maciej Adamski. I Formaton Piast Łubowo prowadził 2:0. Przed przerwą dwa błędy łubowskiego zespołu wykorzystali gospodarze i wyrównali wynik meczu. Najpierw  kolejne długie zagranie za pelcy naszych obrońców, które nie znalazło adresata, zmyliło bramkarza i wpadło do bramki, a później dziecinny błąd muru ustawionego przez zawodników Piasta, który odpuścił krycie skrzydłowego stojącego obok nich dał akcje wyrównującą stan meczu 2:2. Gola kontaktowego najpierw dla fałkowian zdobył w 39 minucie Mikołaj Kidawa. Ten sam, zawodnik doprowadził do remisu w 45 minucie. I oba zespoły na przerwę schodziły remisując z sobą.

W drugiej połowie ponownie Fałkowo próbowało długich zagrań za obrońców i z rzutów różnych, jednak na prowadzeni wyszli piłkarze z Łubowa. Aleks Puglisi wycofał na 18 metr do Macieja Adamskiego, a ten uderzył z pierwszej piłki. Akcja rozegrana chwilę po ulewie spowodowała, że piłka była śliska i golkiper Fałkowa nie zdołał wybronić strzału w środek bramki. I od 75 minuty ponownie w meczu 3:2 prowadził Formaton Piast Łubowo. Po dwóch minutach czyli w 77 minucie składną akcję przeprowadzili gospodarze i ponownie wyrównali stan meczu 3:3 po precyzyjnym strzale z około 20 metrów, którym popisał się Piotr Włodarczak. Falkowo miało jeszcze karnego po faulu Tobiasza Garstki, ale jedenastkę byłego zawodnika Łubowa - Mikołaja Kidawy świetnie obronił l Łukasz Kierzek. W 90 minucie prowadzenie mógł dać Jakub Połatyński, który wygrał pojedynek jeden na jeden z defensorem Fałkowa i "położył" bramkarza. Niestety z "linii" wybronili akcje inni obrońcy gospodarzy.

Oba zespoły w niedzielę 30 maja rozegrają kolejne swoje spotkania mistrzowskie, po niżej podajemy zestawy par obu zespołów:

KS Fałkowo - Antares Zalasewo     30 maja, 12:00
Piast Łubowo - Błękitni Owińska     30 maja, 11:00

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Oskar Włodarczyk, Daniel Wlaszczyk, Piotr Włodarczak, Maurycy Szumiński (70' Adrian Fiebig), Hubert Rogowski, Jonasz Dudek (60' Łukasz Częstochowski), Mikołaj Kidawa, Artem Zakharov, Filip Sadowczyk, Grzegorz Karasiewicz, Wojciech Tymczyszyn

Skład Formatonu Piast Łubowo: Łukasz Kierzek, Arkadiusz Wiśniewski, Patryk Wasielewski, Łukasz Kierzek, Aleks Puglisi, Filip Adamski (71' Dawid Zięba), Maciej Adamski (90'+1 Karol Zwolenkiewicz), Tobiasz Garstka, Jakub Połatyński, Jakub Kierzek, Maksymilian Sikorski, Patryk Kluczyński