Remis Fary Pelikan Żydowo z Kamionkami

2014-10-27

Remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli poznańskiej klasy B grupy 1. zakończyło się spotkanie w niedzielę 26 października Fary Pelikan Żydowo.

Podopiecznie Bogdana Kozłowskiego, tego dnia na własnym boisku o kolejne punkty ligowe rywalizowali z zespołem Avii Kamionki. Po dwóch wcześniejszych porażkach wyjazdowych z FC Poznań w stosunku 2:0  jak również w takim samym stosunku z GKS Gułtowami. Żydowanie tym razem w dziewiątej kolejce nowego sezonu na swoim koncie zapisali remis 1:1 z zespołem z Kamionek. Po tym remisie żydowianie plasują się obecnie w ligowej tabeli na 9. miejscu z zdobytymi 9. punktami.  Jeśli chodzi o sam przebieg niedzielnego meczu to spotkanie pomiędzy obiema drużynami należało do bardzo zaciętego pojedynku piłkarskiego. Oba gola zostały zdobyte dopiero w drugiej połowie meczu gdyż pierwsza część spotkania zakończyła się mimo kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki z jednej jak i drugiej strony wynikiem bezbramkowym. Pierwsi na prowadzenie 1:0  w drugiej części meczu wyszli goście w 60 minucie. Pięć minut później czyli w 65 minucie był w meczu remis 1:1 po golu samobójczym jednego z zawodników z Kamionek. Losy meczu na korzyść żydowian mogły rozstrzygnąć się w 70 kiedy to po faulu w polu karnym gości na Mateuszu Trzaskawce sędzia podyktował rzut karny. I kiedy wydawało się że pewnym egzekutorem jedenastki okaże się w zespole Żydowa – Przemysław Różański i przesądzi losy meczu na korzyść gospodarzy. Obrońca żydowian posłał piłkę z jedenastego metra obok słupka w wyniku czego wynik meczu nie uległ zmianie. Jeszcze w końcówce meczu Marcin Szykowny miła okazje pokonania bramkarza z Kamionek lecz w sytuacji sam na sam lepszym okazał się golkiper gości broniąc strzał Szykownego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Bartosz Kaczmarek, Przemysław Różański, Dawid Sowiński, Krystian Małecki (70’ Karol Niemczewski), Dawid Małecki, Michaqł Kasprzak (70’ Eryk Karpiński), Marcin Szykowny, Dawid Różewski (64’ Mateusz Trzaskawka), Łukasz Nowicki (83’ Przemysław Gronek), Maciej Nowicki.

Kolejne spotkanie fara Pelikan Żydowo rozegra 9 listopada na wyjeździe, kiedy to w meczu derbowym powiatu gnieźnieńskiego o godzinie 14.00 podejmowana będzie przez zespół Wełnianki Kiszkowo.