Remis Fary Pelikan Żydowo z rezerwami Kłosa Zaniemyśl

2014-05-12

Po tygodniowej przerwie do walki o punkty ligowe powróciły zespoły w poznańskiej klasie B grypie 1. W niedzielę 11 maja zespół Fary Pelikan Żydowo, udał się do Zaniemyśla gdzie zmierzył się w rezerwami miejscowego Kłosa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły.

Wynik niedzielnego spotkania pomiędzy rezerwami Kłosa Zaniemyśl a Farą Pelikan Żydowo, został ustalony dopiero w drugiej połowie. Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się wynikiem bezbramkowym, mimo że żydowianie mięli dwie okazję do pokonania bramkarza gospodarzy jednakże  Dawid Małecki w 25 oraz Marcin Szykowny w 30 minucie, spudłowali z 14-go metra posyłając piłkę nad bramką gospodarzy. Pierwszy gol w meczu został zdobyty w 70 minucie, a autorem bramki okazali się piłkarze z Kłosa Zaniemyśl wychodząc tym samym na prowadzenie 1:0. W 83 minucie był remis 1:1, który utrzymał się już do końca spotkania. Z egzekwowanego rzutu rożnego przez Marcina Szykownego uderzeniem z głowy z 5-tego metra bramkarza gospodarzy pokonał w zespole z Żydowa – Mateusz Trzaskawka. W tym układzie mecz pomiędzy rezerwami Kłosa Zaniemyśl a Farą Pelikan Żydowo zakończył się remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszcyński, Bartosz Wejerowski, Łukasz Nowicki (70’ Przemysław Gronek), Przemysław Różański, Dawid Sowiński (60’ Alan Piechowiak), Marcin Szykowny, Szymon Olszewski, Maciej Nowicki, Dawid Małecki, Mateusz Trzaskawka, Michał Kasprzyk (75’ Krystian Małecki)

Kolejne spotkanie zespół Fary Pelikan Żydowo rozegra na wyjeździe w sobotę 17 maja mając za przeciwnika drużynę Juranda Koziegłowy.

Wyniki 16 kolejki - 10-11 maja
Avia Kamionki                     2-7     Phytopharm Klęka
Wełnianka Kiszkowo         2-5     Meblorz Swarzędz
Antares Zalasewo             1-2     Lotnik-1997 Poznań
Clescevia Kleszczewo      4-1     KSGB Manieczki
Fara Pelikan Żydowo        1-1     Kłos II Zaniemyśl
GKS Gułtowy                       1-1     Jurand Koziegłowy