Remis futsalistów KS Gniezno w zaległym meczu w Gdańsku

2015-02-21

W sobotę, 21 lutego, zespół Klubu Sportowego Gniezno występujący w rozgrywkach grupy północnej I ligi futsalu udał się do Gdańska, gdzie był podejmowany przez tamtejszą Politechnikę. Zaległe spotkanie 11. kolejki zakończyło się remisem 2:2.

Spotkanie rozegrane w hali Akademickiego Centrum Sportu przy Alei Zwycięstwa miało bardzo ważne znaczenie dla obu drużyn i obie remis nie do końca z pewnością satysfakcjonuje. W gorszej sytuacji są jednak chyba akademicy, którzy praktycznie stracili szansę na grę  w barażach. Gnieźnianie także jechali do Gdańska z zamiarem wywalczenia kompletu punktów co pozwoliłoby jeszcze zachować szanse walki o zwycięstwo w lidze z FC Toruń. Do przerwy plan był realizowany zgodnie z założeniem. Biało-czerwoni prowadzili bowiem dzięki trafieniu Dariusza Rychłowskiego. Niestety, podczas jednej z interwencji bolesnego urazu oka doznał Michał Wasielewski i musiał pojechać do szpitala. Zastąpił go  w bramce… drugi z grających trenerów KS - Adam Heliasz. Gospodarze zwietrzyli w tej sytuacji swą szansę. Najpierw, kiedy jeszcze Wasyl był na swym, posterunku wyrównującego gola strzelił Mateusz Osiński. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:1 pokonując strzałem  z bliskiej odległości Adama Heliasza. I kiedy wydawało się, że osłabiony KS polegnie w Gdańsku, niespełna minutę przed końcową syreną Dariusz Rychłowski zakończył celnym strzałem szybki kontratak gnieźnian przeprowadzony lewym skrzydłem ustalając wynik spotkania na 2:2.

Politechnika Gdańska - KS Gniezno 2:2 (0:1)

Politechnika - Mateusz Osiński - 2 (22’, 38’)

KS - Dariusz Rychłowski - 2 (11’, 40’)

W sobotę, 21 lutego rozegrany został także awansem mecz  15. kolejki grupy północnej I ligi. MOKS Słoneczny Stok Białystok zremisował w nim z Unisławiem Team PBDI  4:4.