Remis hokeistów Startu w Poznaniu z Politechniką

2023-04-22

Na mecz 10. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał w sobotę, 22 kwietnia, do Poznania, gdzie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi byli podejmowani przez tamtejszą AZS Politechnikę Poznańską. Gnieźnianie dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie, ale ostatecznie tylko zremisowali przegrywając serię karnych zagrywek.

Gnieźnianie dobrze rozpoczęli ten pojedynek, W 8. minucie skutecznie egzekwowali karny strzał rożny i po trafieniu Gracjana Jarzyńskiego objęli prowadzenie. Dwie minuty później wyrównał jednak Marcin Michniak. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 1:1. Na początku drugiej startowcy ponownie objęli prowadzenie, kiedy to kolejny "krótki róg" na bramkę zamienił Maciej Wejerowski. Rezultatem 1:2 zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania. Po zmianie stron gospodarze jednak szybko wyrównali, kiedy to Radomira Mnicha pokonał Henryk Wolsztyński. Mimo okazji z obu stron rezultat meczu nie uległ już zmianie. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W karnych zagrywkach było już 1:2, ale ostatecznie to gospodarze okazali się lepsi zwyciężając 3:2.

W innych meczach 10. kolejki LKS Rogowo wygrał z Pomorzaninem Toruń 4:3,

Grunwald Poznań pokonał AZS AWF Poznań 3:2, a Stella Gniezno zwyciężyła z Wartą Poznań 5:1.