Remis i porażka Stelli Niechan Gniezno w 1 lidze

2022-04-04

W sobotę 2 kwietnia tenisistki stołowe KS Stella-Niechan Gniezno rozegrały dwa wyjazdowe mecze w ramach rozgrywek I ligi kobiet grupy północ.

Pierwszy z nich odbył się w Toruniu z miejscowym KS Energa Manekin. Po emocjonującym spotkaniu stellistki niestety uległy rywalkom 6:4.Mecze singlowe były na remis (4:4) a o porażce zdecydowały pojedynki gier podwójnych, które na swoją korzyść rozstrzygnęły torunianki. Przy wyniku 5:4 dla gospodyń była szansa na podział punktów. Do ostatniego meczu singlowego stanęły Aleksandra Jarkowska z Torunia i Agnieszka Lipska z Gniezna. Pięciosetowa, pełna emocji walka o remis zakończyła się zwycięstwem tej pierwszej w stosunku 3:2. Punkty dla Stelli wywalczyły: Emilia Kijok i Agata Klabińska po 2. Należy podkreślić bardzo dobrą grę EmiliKijok i zwycięstwo w stosunku 3:2 z wyżej notowaną Martą Gołotą – Dyjas.

Tego samego dnia o godz. 18:00 gnieźnianki zmierzyły się z LUKS AGRO SIEĆ Chełmno. Po ponad trzygodzinnej walce z zespołem, w którym występują dwie zawodniczki grające niewygodnym stylem obronnym, mecz zakończył się remisem 5:5. Pojedynek w Chełmnie miał bardzo podobny przebieg jak ten w Toruniu. Bardzo wyrównane gry singlowe na remis (4:4) ale wygrana na pierwszym stole pary deblowej Kijok-Lipska 3:0 z duetem gosoadarzy Sitarska-Przybytkowska. Także przed ostatnim pojedynkiem singlowym zawodniczki z Chełmna prowadziły 5:4, jednak tym razem ponownie grająca o remis Agnieszka Lipska poradziła sobie z grającą stylem obronnym Katarzyną Hennig 3:1. Punkty dla KS Stella-Niechan Gniezno zdobyły: Emilia Kijok i Agnieszka Lipska po 2 oraz debel Kijok-Lipska – 1.

Szczegółowe wyniki na stronie: https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/mecz/?id=4496

Eugeniusz Kruger + foto
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,remis-i-porazka-stelli-niechan-gniezno-w-1-lidze.html