Remis i wygrana hokeistów Stelli z Ósemką Tarnowskie Góry na zakończenie drugoligowych zmagań

2015-05-20

Jak już informowaliśmy wcześniej zespół Stelli na kilka tygodni przed zakończeniem rozgrywek II ligi hokeja na trawie mężczyzn zapewnił sobie awans do ekstraklasy. W miniony weekend podopieczni Rafała Grotowskiego, jako gospodarze podejmowali na stadionie im. Leszka Białego w Gąsawie drużynę Ósemki Tarnowskie Góry.

Oba mecze okazały się niezwykle wyrównane. W sobotę, 16 maja, już do przerwy był remis 1:1 i takim samym rezultatem zakończyło się całe spotkanie. W tej sytuacji konieczna była seria karnych zagrywek. W niej lepszymi okazali się gnieźnianie zwyciężając 2:0.

W niedzielę do przerwy również był remis - tym razem 2:2. W drugiej połowie stelliści uzyskali jednak przewagę i zwyciężyli ostatecznie 7:4.

31-71

Do zakończenia zmagań w II lidze pozostał jeszcze tylko jeden mecz. W najbliższą niedzielę Lipno Stęszew podejmie Polonię Skierniewice. Bez względu na wynik tego spotkania awans do I ligi już wcześniej zapewnił sobie zespół Stelli, a w barażach zagra drużyna Ósemki Tarnowskie Góry.