Remis jak porażka. Formaton Piast Łubowo oddaje zwycięstwo już w doliczonym czasie gry

2020-09-06

W niedzielne dopołudnie 6 września, piłkarze Formatonu Piast Łubowo w ramach czwartej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 podejmował na własnym trenie zespół Lotnika -1997 Poznań.

Spotkanie po dość zaciętym przebiegu zakończyło się remisem 2:2 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Niedzielny mecz fatalnie zaczęła się dla zawodników z Łubowa. Prowadzenie w 7 minucie 1:0 objęli piłkarze Lotnika po golu samobójczym defensora Formatonu Piast Łubowo. Daleko przerzucona piłka po rzucie wolnym i próba centry ze strony piłkarza Lotnika odbiła się na drugim metrze od bramki od obrońcy Formaton Piasta i wpadła do siatki. Po chwili odpowiedzieli gospodarze po strzale głową Karola Karasiewicza w 17 minucie łubowianie doprowadzili do stanu 1:1. W pierwszej połowie zawodnicy z Łubowa z gry mieli więcej, ale nie udało się zdobyć kolejnej bramki. I pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 1:1  W drugiej połowie ponownie zaraz na jej początku w 54 minucie  bramkę zdobył Karol Karasiewicz i łubowianie mogli cieszyć się z prowadzenia 2:1. Wynik taki utrzymał się aż do 93 minuty, gdy błąd w ustawieniu defensywy wykorzystali poznaniacy i zdobyli gola na wagę remisu za sprawą Damiana Zygmunta. Minutę później sędzia zakończył mecz. I wynik poszedł w świat

Na kolejne spotkanie mistrzowskie zespołu Formaton Piast Łubowo uda się w niedzielę 13 września do Poznania gdzie o godzinie 13.00 podejmowani będą przez ekipę miejscowej Polonii.