Remis jak porażka juniorów starszych Mieszka Gniezno!

2014-10-26

Remisem 1-1 zakończył się mecz 11 kolejki Ligii Wielkopolskiej, w której juniorzy starsi Mieszka Gniezno podejmowali w niedzielę 26 października na własnym boisku przy ulicy Strumykowej zespół Rawii Rawicz. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Damian Pankowski.

Był to bardzo ważny mecz dla obydwu drużyn które walczą o utrzymanie w Lidze Wojewódzkiej i z remisu na pewno bardziej zadowoleni są goście. Początek meczu to przewaga juniorów Rawii, jednak z czasem inicjatywę zaczęli przejmować biało-niebiescy. Efektem tego była bramka zdobyta przez Damiana Pankowskiego w 21 minucie, który wykorzystał dośrodkowanie Daniela Bartkowiaka. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło chociaż kilka razy gnieźnianie zagrozili bramce gości.

W drugiej połowie gospodarze oddali inicjatywę przeciwnikom i jak najmniejszym nakładem sił chcieli odnieś zwycięstwo. Taka taktyka okazała się zgubna gdyż w 85 minucie goście doprowadzili do wyrównania po rzucie wolnym i dograniu piłki w pole karne. Błąd w tej sytuacji popełnił Jakub Miemietz, który nie upilnował zawodnika z Rawicza. A wystarczyło wykorzystać którąś z dobrych okazji przez juniorów Mieszka i zwycięstwo byłoby po stronie gospodarzy. Najlepszą sytuację miał Marek Sanok w 74 minucie ale strzelając z dwóch metrów przeniósł piłkę na poprzeczką bramki Rawii. Zryw gospodarzy po stracie bramki nie zakończył się powodzeniem chociaż okazje do zdobycia zwycięskiej bramki były, zwłaszcza Damian Pankowski w 90 minucie mógł zapewnić 3 punkty juniorom Mieszka.

W następnym meczu biało-niebiescy zmierzą się z Poznańską 13-ką. Mecz ten odbędzie się 8 listopada w Poznaniu.