Remis juniorów starszych Mieszka Carbon z Poznańską 13-ką.

2014-03-10

Juniorzy starsi Mieszka Carbon Gniezno zremisowali 2-2 z juniorami Poznańskiej 13-ki. Bliżsi wygranej byli biało-niebiescy, którzy prowadzili już 2-0 ale w końcówce meczu gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Mecz dobrze zaczął się dla gnieźnian którzy już w 10 minucie wyszli na prowadzenie po bramce Jakuba Deniza. Napastnik Mieszka wykorzystał dośrodkowanie Dominika Jabkiewicza i strzałem głową zdobył pierwszą bramkę w meczu. W tej części gry więcej bramek już nie padło ale można powiedzieć że to biało-niebiescy kontrolowali wydarzenia na boisku.

Podobny przebieg miała druga połowa chociaż gospodarze wreszcie zaczęli zagrażać bramce Mikołaja Miczyńskiego. W 72 minucie gnieźnianie zdobywają drugą bramkę a jej autorem został Andreas Wakatinakis.

Juniorzy z Gniezna stworzyli sobie jeszcze kilka wręcz idealnych sytuacji bramkowych jednak zawiodła skuteczność. Niespodziewanie losy meczu odwróciły się w ostatnich 10 minutach w których gospodarze zdecydowanie zaatakowali i zdobyli dwie bramki w 83 i 87 minucie. Przy drugiej bramce źle zachował się obrońca Mieszka Krystian Jabłoński, który w niegroźnej sytuacji faulował w polu karnym zawodnika z Poznania a jedenastkę pewnie wykorzystał zawodnik gospodarzy.  Te dwa zespoły spotkają się na wiosnę w Grupie Mistrzowskiej i zaliczane są do głównych faworytów chociaż tak naprawdę dopiero boisko
zweryfikuje siłę poszczególnych zespołów.

Poznańska 13 - Mieszko Gniezno 2-2 ( 0-1 )

Mieszko: Mikołaj Miczyński - Miłosz Świstowski, Jakub Miemietz, Tobiasz Kolanko (Kamil Pawłowski), Nikodem Góralski - Dominik Jabkiewicz (Dawid Łucki), Damian Garstka, Krystian Jabłoński (Daniel Bartkowiak), Damian Pankowski (Andreas Wakatinakis) - Patryk Waluszyński, Jakub Deniz (Adrian Łucki).