Remis juniorów starszych Mieszka Gniezno w Kórniku!

2016-08-27

Dwa spotkania mistrzowskie nowego sezonu 2016/2017 w ciągu trzech dni rozegrali w dobiegającym tygodniu juniorzy starsi Mieszka Gniezno, w ramach rozgrywek I ligi wojewódzkiej A 1 juniora.

Po wygranym meczu przez biało-niebieskich na własnym trenie na inaugurację nowego sezonu z Liderem Swarzędz w stosunku 3:0 i wyjazdowej porażce z Lechem II Poznań w stosunku 5:0. W środę 24 sierpnia juniorzy starsi Mieszka Gniezno, na własnym boisku przy ulicy Strumykowej, podejmowali w trzecim już meczu nowego sezonu 2016/2017  zespół KS Canarinhos Skórzewo. Spotkanie jak już informowaliśmy wcześniej zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem biało-niebieskich w stosunku 7:3. W sobotę zaś 27 sierpnia juniorzy starsi Mieszka Gniezna, udali się do Kórnika gdzie o kolejne punkty walczyli z miejscową ekipą Kotwicy. Spotkanie, które toczyło się od początku do końca pod kontrolą drużyny juniora starszego Mieszka Gniezno, lecz było rozgrywane w dużym upale zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły. Wynik sobotniego meczu, w którym w pierwszej połowie odnotowano wynik bezbramkowy został ustalony w drugich czterdziestu pięciu minutach . Najpierw po szybkiej kontrze w 60 minucie na prowadzenie 1:0 wyszli gości, wykorzystując błędy w linii obrony Mieszka Gniezno oraz bramkarza biało-niebieskich. Mieszkowcy do remisu 1:1 doprowadzili piętnaście  minut po starcie gola czyli w 75 minucie. W polu karnym gości  faulowany był Tomasz Kaźmierczak a podyktowany rzut karny na korzyść drużyny Mieszka Gniezna na gola zamienił Mikołaj Danielewicz. A że więcej bramek obu drużynom nie udało się zdobyć do końca sobotniego spotkania to potyczka piłkarska pomiędzy nimi zakończyła się remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Kolejnym rywalem juniorów starszych Mieszka Gniezno, w piątym już meczu nowego sezonu 2016/2017 będzie na własnym trenie ekipa  Jaaroty Jarocin. Do tego meczu dojdzie w Gnieźnie w niedzielę 4 września o godzinie 11.00