Remis KS Gniezno w Dolsku

2014-08-24

Połowiczy sukces w pierwszym meczu nowego sezonu 2014/2015 w rozgrywkach poznańskiej klasie a grupie 1. zapisali na swoim koncie piłkarze KS Gniezno

.Podopieczni Piotra Kubalewskiego, w sobotę 23 sierpnia udali się do Dolska gdzie byli podejmowani przez miejscową drużynę Zawiszy. Spotkanie, które od początku do końca przebiegało pod dyktando zespołu z Pierwszej Stolicy Polski zakończyło się remisem 1:1 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola w tym układzie ta części meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Najdogodniejszą sytuacje w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, do zdobycia gola oraz objęcia prowadzenia mięli gnieźnianie. W 25 minucie, przed szansą pokonania bramkarza gospodarzy znalazł się w zespole biało-czerwonych Patryk Gardynik, jednakże uderzoną piłkę w długi narożnik bramki zdołał wybronić golkiper z Dolska.

Obie bramki w sobotnim meczu zarówno dla Dolska jak i KS Gniezno zostały zdobyte w drugiej połowie meczu. Najpierw na prowadzenie 1:0 wyszli gnieźnianie. W 75 minucie bezpośrednim uderzeniem z egzekwowanego rzutu wolnego golkipera z Dolska, pokonał strzałem z 18. metra w zespole biało-czerwonych grający trener Piotr Kubalewski  umieszczając piłkę w samym okienku jego bramki.  W 80 minucie gnieźnianie mogli prowadzić różnica dwóch bramek, gdyby piłka uderzona przez Oskar Stankowiaka, który wykonywał rzut wolny z 20. metra wpadła do bramki Dolska a nie zatrzymała się na jej poprzeczce. Gospodarze do remisu 1:1 doprowadzili dopiero w doliczonym czasie gry. Gola na wagę jednego punktu drużyna z Dolska zdobyła w 95 minucie.

Skład KS Gniezno: Kamil Dolata, Adrian Pieniążek, Piotr Kubalewski, Krzysztof Kubalewski, Mikołaj Lewandowski (70’ Kamil Karski), Mariusz Piechocki (80’ Bartosz Kubalewski), Patryk Gardynik (60’ Jakub Kolasiński), Piotr Janusz, Oskar Stankowiak, Mateusz Staniszewski (70’ Patryk Tomczak), Mariusz Sawicki

Następne spotkanie ligowe KS Gniezno, rozegra w sobotę 30 sierpnia. Na inaugurację nowego sezonu na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, biało-czerwoni podejmować będą zespół Maratończyka Brzeźno. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 16.00

Wyniki 1 kolejki - 23-24 sierpnia
Zawisza Dolsk                               1-1     KS Gniezno
Wiara Lecha Poznań                   5-2     Przemysław Poznań
Jurand Koziegłowy                       1-2     Orkan Jarosławiec
Czarni Czerniejewo                      0-1     Clescevia Kleszczewo