Remis Lechity Kłecko na początek rundy rewanżowej

2023-03-21

W miniony weekend 18-19 marca jak już informowaliśmy pierwszymi meczami rundę rewanżową sezonu 2022/2023 w rozgrywkach wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3 zainaugurowały dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Zjednoczeni Trzemeszno oraz Lechita Kłecko.

O ile trzemesznianie wygrali spotkanie na własnym trenie pokonując Orły Zagórów w stosunku 3:0, to drugi nasz przedstawicie Lechita Kłecko zanotował w pierwszym meczu rundy rewanżowej remis. Kłecczanie bowiem w sobotę 18 marca przed własną publicznością zremisowali z Rożnovią Rożnowo 2:2 dzieląc się z nią punktami w ligowej tabeli. Pierwszego gola po kwadransie gry dla Lechity Kłecko zdobył Rafał Walczak, który wykorzystał perfekcyjne podanie od Bartosza Wiśniewskiego. I kłecczanie prowadzili 1:0. Ten drugi chwilę wcześniej przeprowadził kapitalny rajd prawą stroną boiska mijając kilku rywali. Niestety w końcówce pierwszej części gry, choć nic nie wskazywało to rywale zdobyli dwie bramki w ciągu trzech minut. Najpierw do stanu 1:1 zdobytą bramką w 38 minucie przez Kamil Andrzejewskiego goście doprowadzili do remisu a tuż przed zejściem na przerwę w 41 minucie rożnowianie wyszli na prowadzenie 2:1 po golu zdobyty przez Mateusz  Pawlika.

Po przerwie przewaga kłecczan była jeszcze bardziej wyraźna, a goście praktycznie przez całe 45 minut bronili się całym zespołem na własnej połowie boiska. W końcu w 72. minucie Kacper Serwatka odzyskał ambitnie piłkę, a następnie dograł do Oskara Kozłowskiego. Oskar w swoim debiutanckim występie pewnym strzałem przy słupku umieścił piłkę w bramce. I w meczu mieliśmy remis 2:2. Lechita w kolejnych minutach drugiej połowy dążył do zdobycia zwycięskiego gola, ale na drodze zawodników z Kłecka albo stawała defensywa Rożnowa, a także słupek bramki gości.  I spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Na koniec należy nadmienić iż w sobotnim spotkaniu w wyjściowym składzie zagrało aż ośmiu wychowanków  klubu z Kłecka.

Teraz zespół Lechity Kłecko, czeka drugie spotkanie z rundy rewanżowej. W najbliższą niedziele 26 marca kłecczanie udadzą się do Wapna gdzie o godzinie 12.00 zmierzą się z tamtejszą drużyną Unii.