Remis Mieszka-Carbon Gniezno i podział punktów w ligowej tabeli

2013-10-26

Trzynaste spotkanie mistrzowskie w trwającym sezonie 2013/2014, w ramach rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej, mają za sobą piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno. W sobotę 26 października podopieczni Przemysława Urbaniaka podejmowali na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, drugi zespół tabeli ligowej Spartę Oborniki. Trzynastka nie okazała się pechowa dla żadnej z drużyn gdyż spotkanie po bardzo zaciętym przebiegu zakończyło się remisem 1:1 a co za tym idzie obie drużyny podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Wynik meczu został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, chociaż w drugiej połowie oba zespoły miały kilka sytuacji strzeleckich, które mogły rozstrzygnąć losy tej potyczki piłkarskiej na korzyść jednej lub drugiej drużyny.

ako pierwsi bardzo szybko na prowadzenie 1:0 wyszli goście z Obornik zdobywając bramkę w 4 minucie meczu. Golkipera Mieszka-Carbon Gniezno – Szymona Menza w zamieszaniu podbramkowym strzałem z najbliższej odległości pokonał Maciej Ratajski, po wcześniejszym dograniu jej w pole karne z wykonywanego rzutu rożnego przez Bartosza Bejme. Goście z prowadzenia jedną bramką nie cieszyli się jednak zbyt długo. W 6 minucie po wykonywanym rucie wolnym przez Łukasza Mokrzyckiego z 25 metra i dograniu piłki przez Patryka Kryszaka z prawej strony boiska, oraz wcześniejszej interwencji jednego z obrońców Sparty Oborniki golkipera gości Jacka Wosickiego strzałem z 7 metra pokonał Maciej Świdziński. Do końca pierwszej części meczu, która zakończyła się zresztą remisem 1:1 oba zespoły miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W 23 minucie po strzale Mikołaja Panowicza za pola karnego lewy słupek Mieszaka-Carbon uchronił zespół z Gniezna od utraty gola. Natomiast w 26 minucie goście z Obornik mieli dużo szczęcie gdyż piłka uderzona z dystansu z około 25-tego metra przez Andrzeja Stefańskiego przeszła kilka centymetrów od lewego słupka bramki Sparty.

Po zmianie stron walka o piłkę czasami na pograniczu faulu w wykonaniu obu drużyn na boisku w Gnieźnie była bardzo zacięta. W tej części gry oba zespoły również mogły zdobyć bramkę, która przesądziła by o zwycięstwie jednej lub drugiej drużyny. I tak goście wprawdzie w 75 minucie za sprawą Dajana Nowaka zdobyli bramkę, która jednak nie została uznana przez arbitra prowadzącego to spotkanie. W 70 min meczu, po indywidualnym przejęciu piłki pod polem karnym gnieźnian bliski zdobycia gola w drużynie Sparty był Bartosz Bejma. Pomocnik Sparty uderzył precyzyjnie piłkę, ta jednak zamiast wpaść do siatki uderzyła tylko w słupek. W 78 min meczu to gospodarze mogli zdobyć zwycięskiego gola, jednak po rzucie wolnym wykonywanym przez Krzysztofa Jackowiaka i strzale z głowy z 11-tegometra Karola Karasiewicza, golkiper gości Jacek Wosicki z wielkim trudem wybił piłkę zmierzająca w samo okienko na rzut rożny. Do końca spotkania, oba zespoły próbowały atakować, jednak, żadnych bramek kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie już tego dnia nie zobaczyli. Tym samym spotkanie pomiędzy Mieszkiem-Carbon Gniezno a Spartą Oborniki zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów w ligowej tabeli.

W tym miejscu należy nadmienić iż koło historii lubi się powtarzać. Jak pamiętamy w poprzednim sezonie 2012/2013 w pierwszym meczu w Gnieźnie pomiędzy obiema drużynami jesienią 2012 roku również odnotowano remis 1:1. Jak będzie w meczu rewanżowym, czy też obie drużyny ponownie podzielą się punktami w ligowej tabeli?

Skład Mieszka-Carbon: Szymon Menz, Patryk Szafran, Łukasz Mokrzycki, Krzysztof Jackowiak, Robert Pepliński, Alan Polus, Karol Karasiewicz, Patryk Kryszak, Dawid Ciążyński, Andrzej Stefański, Gracjan Konieczny, Maciej Świdziński, Dariusz Urbaniak, Hubert Nowak, Marcin Nowak, Damian Garstka

W sobotę 2 listopada zespół Mieszka-Carbon Gniezno, rozegra swoje przedostanie spotkanie w rundzie jesiennej w sezonie 2013/2014. Przeciwnikiem biało-niebieskich w meczu wyjazdowym o godzinie 13.00 będzie ekipa Sokoła Pniewy.